Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)

ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження) / сторінка 7

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

У хребцях щурів під дією свинцевої інтоксикації, а також при використанні препарату “Магне-В6” спрямованість і ступінь зміни макро- мікроелементного складу аналогічні таким у великогомілкових кістках. Привертає до себе увагу підвищення рівня магнію у тварин, що піддавалися дії свинцевої інтоксикації протягом 30 діб і поступове зниження його кількості вподальшому. Імовірно, це є природною відповіддю кісткової тканини на кумуляцію в ній сполук свинцю.
Для тім'яних кісток щурів, що одержували ацетат свинцю, на всіх термінах досліду характерною була бурхлива реакція у вигляді підвищення гидратації кісткової тканини і досить вираженої демінералізації. Зі збільшенням тривалості експерименту прогресивно знижується вміст фосфору. Застосування препарату “Магне-В6” на 30-і добу дозволяє значною мірою попередити декальцинацію і зменшити кількість натрію і калію в тім'яній кістці. Зі збільшенням терміну експерименту в хребцях і тім'яних кістках тварин, що одержували як коректор препарат “Магне-В6, вміст магнію зменшується. На тлі цього зростає кількість свинцю, що свідчить про поступове витіснення магнію, як елемента з меншою спорідненістю до кристалічних ґраток гідроксиапатиту, свинцем.
У кістках щурів першої контрольної серії кількість свинцю збільшується протягом усього життя (рис. 1). Більшість усього свинцю відкладається в тім'яних кістках і поперекових хребцях, причому в останніх його вміст вищий. Це відбиває підвищений рівень функціональної активності губчастої кісткової тканини, що бере активну участь у різних видах обміну, у тому числі, мінеральному. При інтоксикації солями свинцю останній відкладається значною мірою в тім'яній кістці і поперекових хребцях, у довгих трубчастих кістках кінцівок він накопичується менше. Залежність вмісту свинцю від терміну експерименту уявляється такою: до 90-ї доби відбувається накопичення свинцю в кістковій тканині, у більш пізній термін кількість свинцю в кістковій тканині залишається стабільно високою, що підтверджує дані про залежність кумуляції свинцю в кістці від добової дози, а не від тривалості введення (Baranowska I., Czemicki K., Aleksandrowisz R., 1995).
Рис. 1. Вміст свинцю в кістках скелету у тварин різного віку (у % щодо загальної кількості мінералів).
Застосування препарату “Магне-В6” у тварин, що піддавалися свинцевій інтоксикації, має виражений позитивний результат на 30-у добу; зі збільшенням терміну експерименту ступінь корекції остеотоксичних наслідків інтоксикації зменшується. Це свідчить про зменшення з часом мобільності сполук свинцю (рис. 1).
Розглядаючи показники остеометрії великогомілкових кісток тварин, що одержували протягом 30 діб експерименту ацетат свинцю, відзначаємо, що довжина кістки і ширина її проксимального епіфіза зменшені відповідно на 3,73 % (р<0,05) і 9,33 % (р<0,05) щодо контролю. У щурів 3-ї серії відбувається збільшення розмірів великогомілкової кістки на 30-у добу эксперименту. Так, збільшуються ширина проксимального епіфіза на 7,42 % (р<0,05), довжина великогомілкової кістки на 6,44 % (р<0,05); ширина дистального епіфіза і товщина діафіза мають тенденцію до збільшення – на 4,72 % (р>0,05) і 5,72 % (р>0,05) відповідно.
На 90-й день досліду розміри великогомілкових кісток тварин, що піддавалися свинцевій інтоксикації, зменшуються значніше, ніж на 30-у добу: ширина і товщина середини діафіза – на 9,31 % (р<0,05) і 5,47 % (р<0,05) відповідно. Довжина великогомілкової кістки нижча, ніж дані контролю на 3,57 % (р<0,05). У щурів 3-ї експериментальної групи в великогомілковій кістці виявляється виражена тенденція до зменшення ширини і товщини середини діафіза на 5,03 % (р>0,05) і 3,61 % (р>0,05). Інші розміри істотно не відрізняються від даних контролю.
У тварин 2-ї серії 3-ї групи розміри великогомілкової кістки значно і вірогідно знижені щодо контролю: ширина проксимального і дистального епіфізів на 12,05 % (р<0,05) і 12,89 % (р<0,05) відповідно. Ширина і товщина середини діафіза – на 27,79 % (р<0,05) і 14,37 % (р<0,05) відповідно.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок