Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)

ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження) / сторінка 8

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Довжина великогомілкової кістки зменшена на 7,21 % (р<0,05) порівняно з даним розміром контрольних тварин. У щурів 3-ї серії 3-ї групи розміри великогомілкової кістки також значно знижені щодо контрольних показників, хоч і не на стільки, як у тварин, що піддавалися свинцевій інтоксикації.
Таким чином, аналіз даних остеометрії великогомілкових кісток свідчить про пригнічення ростових потенцій довгих трубчастих кісток при свинцевій інтоксикації. При цьому ступінь остеодепресії прямо пропорційний тривалості токсичного впливу. Застосування препарату “Магне-В6” протягом одного місяця (1-а група) як протектора при хронічній свинцевій інтоксикації призводить до достовірного збільшення максимальної ширини проксимального епіфіза і загальної довжини великогомілкової кістки. Аналізуючи інші розміри, відзначаємо тенденцію до їх збільшення. Зміни розмірів великогомілкової кістки у щурів на 90-й день експерименту невірогідні й незначні. На 180-у добу досліду ми спостерігаємо значну остеодепресію. З вищезазначеного випливає, що застосування препарату “Магне-В6” протягом 30 і 90 діб при хронічній свинцевій інтоксикації дозволяє нівелювати негативний вплив свинцю на процеси росту довгих трубчастих кісток. При тривалій інтоксикації корекція препаратом не призводить до очікуваного результату.
У тварин, що піддавалися свинцевої інтоксикації, відзначається розширення загальної ширини проксимального епіфізарного хряща великогомілкової кістки на 14,48 % (р<0,05) в основному за рахунок проліферативної зони, ширина якої збільшується на 14,34 % (р<0,05). Краї епіфізарної пластинки нерівні і межі між зонами згладжені. Частково втрачається зональна будівля епіфізарного хряща, значно збільшується кількість міжклітинної речовини в індиферентній і, особливо, у проліферативній зоні. Кількість хондроцитів в індиферентній зоні незначно зменшена щодо контролю.
Для хондроцитів зони проліферації характерна клиноподібна форма. Місцями стовпчики хондроцитів втрачають безперервність і подовжній напрямок розташування щодо вісі кістки. “Монетні стовпчики” викривляються, найчастіше перериваючись ділянками проміжної речовини. У розширеній основній речовині хряща між стовпчиками хондроцитів зустрічаються колагенові фібрили у вигляді тяжів, оточених основною речовиною. Спостерігається пригнічення мітотичної активності клітин і поодинокі фігури мітозів. У зоні проліферації зустрічаються фібробластоподібні клітини, що розташовуються в недостатньо сформованому фібрилярному матриксі. Вміст клітин статистично вірогідно зменшений щодо контролю на 5,61 % (р<0,05). Це пов'язано з тим, що свинець, потрапляючи внутрішньоклітинно, токсично діє на стан мембранних органел, а також сприяє пригніченню внутрішньоклітинних процесів у результаті зв'язування з активними центрами ферментів, зокрема окислювально-відновними. Крім того, у хондроцитах, за рахунок зазначеного механізму, знижується вміст глікогену та інгібуються процеси специфічного біосинтезу (П.М.Мажуга, 1997). Однак, вплив свинцю на процес мінералізації шляхом заміщення кальцію в кристалічних ґратках гідроксіапатиту превалює над хондропатичною дією. Крім цього, свинець інгібує функцію часткового руйнування хрящових трабекул остеокластами в зоні первинного остеогенезу та пригнічує остеобласти, відповідальні за кальцифікацію залишків хрящових трабекул. З цього випливає, що процес мінералізації в зоні первинного остеогенезу порушується значніше, ніж проліферативні процеси в зоні проліферації епіфізарної пластинки і загальна ширина останньої зростає щодо контрольних показників. У дефінітивній зоні відзначається часткове порушення стовпчастого розташування хондроцитів. Границі між зонами стираються і дефінітивна зона поступово переходить у зону деструкції. Ширина цієї зони більше контрольних даних на 13,11 % (р<0,05), що говорить про пригнічення диференціювання зневапненого хряща в кісткових балках. У деструктивній зоні епіфізарного хряща спостерігається інтенсивне руйнування хондроцитів. Ця зона безпосередньо межує з метафізом, звідки до неї проникають капіляри й остеогенні клітини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок