Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИТМ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ ВІРДЖИНІЇ ВУЛФ

РИТМ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ ВІРДЖИНІЇ ВУЛФ

Назва:
РИТМ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ ВІРДЖИНІЇ ВУЛФ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛЮБАРЕЦЬ НАТАЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА
УДК 821.111 801.613:82-3 Вулф
РИТМ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ ВІРДЖИНІЇ ВУЛФ
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі зарубіжної літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник –кандидат філологічних наук, професор
Жлуктенко Наталія Юріївна,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри зарубіжної літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Потніцева Тетяна Миколаївна,
Дніпропетровський національний
університет,
завідувач кафедри зарубіжної літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Бандровська Ольга Трохимівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри світової літератури.
Захист відбудеться 4 березня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата філологічних наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “__02__” ___лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Гаєвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Попри тривалу історію розгляду проблеми ритму в естетиці та теорії літератури, до 1980-90-х років науковий інтерес до ритму художньої прози виникав спорадично, що зумовило появу низки невирішених та дискусійних питань. Наразі вивчення ритмізації прози у сучасному літературознавстві спрямоване здебільшого на її функціональну природу та пов’язане із загальними проблемами цілісності тексту (М. Гіршман), з художньою специфікою літературного напряму (В. Агеєва, С. Пригодій), індивідуального стилю автора (Т. Сем’ян) або ж проблемами художнього перекладу (Н. Белінська, В. Матвіїшин, В. Станевич, А. Чхаїдзе). Актуальною залишається розробка методології дослідження ритму художньої прози.
Ритм як феномен художньої практики та об’єкт критичного дискурсу найчастіше актуалізується зокрема й у художній прозі – в періоди активного оновлення мови культури. Відтак сучасного дослідника не може не цікавити новаційний характер ритму художньої прози в парадигмі модерністських експериментів. Пошук нових художніх форм, притаманний творчості видатних представників англійського модернізму, – Д.Г. Лоуренса, Дж. Джойса, О. Хакслі, Е.М. Форстера, В. Вулф, – позначений ліризацією прози, посиленням її психологізму, синкретичним поєднанням засобів виразності різних видів мистецтва та радикальним оновленням жанрової природи роману. Яскрава представниця нового психологізму в англійському романі 1920-30-х років – Вірджинія Вулф (1882-1941) у своїх програмних есе та у творчій практиці заохочувала сучасників звільнитися від умовностей традиційного дискурсу й заглибитися у дослідження внутрішнього світу людини, виокремити в ньому психологічно вагомі моменти й акцентувати увагу читача на їхньому корелятивному значенні. Одним із засобів, які, на думку письменниці, безпосередньо сприяли художньому оновленню прози, був ритм.
Таким чином, актуальність дослідження зумовлена потребою здійснити перший у вітчизняному літературознавстві системний аналіз художньої прози Вірджинії Вулф, виокремивши проблему ритму як концептуальну рису її новаторства. Сама авторка в щоденниках, листах та есеїстиці неодноразово підкреслювала важливість ритму у вирішенні нею творчих завдань, однак принципи ритмізації її прози ще не були предметом спеціального розгляду ані вітчизняних, ані зарубіжних дослідників творчості В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РИТМ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ ВІРДЖИНІЇ ВУЛФ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок