Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЯ СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

МЕТОДОЛОГІЯ СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЯ СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,61 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Цал-Цалко Юзеф Сигізмундович
УДК 311.42
МЕТОДОЛОГІЯ СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ
ФІНАНСОВОГО СТАНУ
СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Спеціальність 08.03.01 – Статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної статистики в Державній академії статистики, обліку та аудиту Державного комітету статистики України, м. Київ.
Науковий консультант:доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Парфенцева Неля Олексіївна,
Державна академія статистики, обліку та аудиту
Державного комітету статистики України, завідувач кафедри економічної статистики,
м. Київ
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Захожай Валерій Борисович,
Міжрегіональна академія управління персоналом, директор Інституту міжнародної економіки і фінансів, завідувач кафедри фінансів і статистики, м. Київ;
доктор економічних наук, професор
Кулинич Омелян Іванович,
Хмельницький університет управління та права, завідувач кафедри математики, статистики та інформаційних технологій;
доктор економічних наук, професор
Побурко Ярослав Олексійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу моніторингу регіонального розвитку, м. Львів
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра обліку та аудиту
Захист відбудеться “12” вересня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .006.01 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. .
Автореферат розісланий “11” серпня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор |
О.Д. Шарапов |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук можливостей забезпечення стійкого фінансового стану суб’єктів господарювання є однією з найактуальніших проблем в умовах становлення ринкової економіки в Україні. На сьогодні рівень фінансового стану значної кількості українських підприємств знаходиться на критичній межі, яка не гарантує їм та окремим регіонам інвестиційну привабливість і можливість ведення господарювання на умовах самофінансування. Це засвідчується незначним обсягом створюваного суб’єктами господарювання чистого прибутку, великою часткою збиткових підприємств і регіонів у цілому, стійкою тенденцією збільшення величини збитків, низьким рівнем платоспроможності, слабкими інвестиційними позиціями і високим ризиком банкрутства господарюючих систем.
Незважаючи на це, через надзвичайну складність даної проблеми, сьогодні ще не існує цілісної теорії стійкого фінансового стану господарюючих систем, що значною мірою ускладнює процес його практичного досягнення, знижує ефективність дій у цьому напрямі органів управління.
За цих умов зростає роль аналітичних досліджень і, зокрема, статистичного аналізу, який дозволяє проводити кількісну та якісну оцінку результатів господарювання підприємств, регіонів, видів економічної діяльності і держави в цілому та забезпечує надання їм визначеної суб’єктами управління спрямованості та одержання бажаних результатів. Це, в свою чергу, передбачає зростаючу роль інформаційних ресурсів статистичної фінансової звітності респондентів, необхідність побудови методології статистики фінансового стану суб’єктів господарювання, оволодіння методами статистичного аналізу показників фінансової звітності, що є неодмінною умовою визначення рівня стійкості діяльності господарюючих систем. І, що дуже важливо, статистичний аналіз фінансового стану дає можливість відстежити наслідки реалізації рішень органів управління щодо реформування економічного механізму господарювання та забезпечити побудову інтегрованої інформації статистичної бази держави і регіонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЯ СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок