Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЦІНОЮ ЯК ФАКТОРОМ ПІДТРИМАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

УПРАВЛІННЯ ЦІНОЮ ЯК ФАКТОРОМ ПІДТРИМАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЦІНОЮ ЯК ФАКТОРОМ ПІДТРИМАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОСТЕВИЧ Наталія Олександрівна
УДК 658.338.5.66
УПРАВЛІННЯ ЦІНОЮ ЯК ФАКТОРОМ ПІДТРИМАННЯ
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
спеціальність 08.06.01-
Економіка підприємства й організація виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі стратегії підприємств в Київському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Загородніх Олександр Анатолійович,
Київський національний економічний університет, доцент кафедри стратегії підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Точилін Віктор Олександрович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, завідуючий відділом секторальних прогнозів та конюнктури ринків
кандидат економічних наук, доцент
Тормоса Юрій Григорович,
Київський національний економічний університет, доцент кафедри макроекономіки та державного управління
Провідна установа - Інститут економіки НАН України, відділ промислового потенціалу.
Захист відбудеться “26” жовтня 2001р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 в Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 214
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1.
Автореферат розісланий “26” вересня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор Федонін О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми . Умови економіки України, пов’язані з формуванням ринкових відносин, викликали значні труднощі в господарській діяльності вітчизняних підприємств. Падіння промислового виробництва в країні, важке фінансове становище підприємств, низький рівень платоспроможності населення, зростання конкурентної боротьби вимагають пошуку засобів забезпечення та підтримання конкурентоспроможності підприємств.
Досвід реформування економіки України показує, що багато підприємств слабо підготовлені до ведення конкурентної боротьби. Однією з причин цього є відсутність у керівників і спеціалістів вищої та середньої ланки підприємства систематизованих уявлень про те, які його конкурентні переваги, як їх створити і підтримувати, як протистояти конкуренції в умовах динамічної ринкової конюнктури.
Однією з найскладніших проблем адаптації підприємств до ринкових умов стало вільне ціноутворення, необхідність розробки та проведення власної цінової політики.
За цих умов особливу гостроту набуває проблема підтримання рівня конкурентоспроможності підприємства з точки зору цінового фактора. Важливу роль у вирішенні даної проблеми повинен відіграти світовий досвід.
Проблемам вільного ціноутворення та оцінці конкурентоспроможності підприємств присвячені праці багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених. У роботах Р. Піндайка, Д. Ірвина, Н. Васильєвої, В. Герасименка, І. Єрухимовича, І. Липсиця, Є. Уткіна, Е. Пуніна, А. Чубакова, А. Цацуліна, Л. Нападовської, І. Бойчика, Т. Горобчук, О. Маслак, І. Денісової, В. Лиходій, В.Точиліна, Ю.Тормоси та інших розкриваються різні аспекти економічних і організаційних методів формування цін на товари підприємства. Різні методи оцінки конкурентоспроможності підприємства висвітлювались у роботах А. Градова, В. Диканя, Ю. Іванова, П. Зав'ялова, Ф. Котлера, М. Портера, В.Стівенсона, А. Маренича, Я. Друзіка, А. Яновського та інших авторів. Проте, у цілому можна сказати, що робіт, присвячених суттєвим аспектам конкурентоспроможності підприємства з точки зору цінового фактора, небагато. Тому існує потреба у системному дослідженні теоретико-методичних і прикладних аспектів процесу управління ціною як фактором підтримання конкурентоспроможності підприємства та отримання на цій основі нових наукових результатів, які мають бути використані у практиці.
Актуальність проблеми, її теоретичне та практичне значення обумовили вибір теми дослідження, його мету, задачі та зміст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЦІНОЮ ЯК ФАКТОРОМ ПІДТРИМАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок