Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК САНІТАРНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО НАПРЯМУ ЗЕМСЬКОЇ МЕДИЦИНИ КАТЕРИНОСЛАВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (II ПОЛОВИНА ХIХ ст. - 1917 р.)

РОЗВИТОК САНІТАРНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО НАПРЯМУ ЗЕМСЬКОЇ МЕДИЦИНИ КАТЕРИНОСЛАВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (II ПОЛОВИНА ХIХ ст. - 1917 р.)

Назва:
РОЗВИТОК САНІТАРНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО НАПРЯМУ ЗЕМСЬКОЇ МЕДИЦИНИ КАТЕРИНОСЛАВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (II ПОЛОВИНА ХIХ ст. - 1917 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупіка
ГУЖВА ЗІНАЇДА ГРИГОРІВНА
УДК: 613:614.3:372.48(477.63) “1800/1917”
РОЗВИТОК
САНІТАРНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО НАПРЯМУ
ЗЕМСЬКОЇ МЕДИЦИНИ
КАТЕРИНОСЛАВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ
(II ПОЛОВИНА ХIХ ст. - 1917 р.)
14.02.04 – історія медицини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана у Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Білецька Елеонора Миколаївна, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри загальної гігієни.
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, професор Радиш Ярослав Федорович, Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри управління охороною суспільного здоров’я;
доктор медичних наук, професор
Дупленко Юрій Костянтинович, університет “Києво-Могилянська академія”, професор кафедри екології.
Захист відбудеться “21” вересня 2007 року о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.613.07 у Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупіка за адресою: Україна, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупіка за адресою: Україна, м. Київ, вул.Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий “17” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. мед.н., доцент ______________ Бугро В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Вдосконалення та прогрес системи охорони здоров'я населення сучасної України, в тому числі її профілактичного напряму, вимагає аналізу історичного досвіду і застосування перевірених часом норм та методів профілактичної медицини. Упередження помилок і використання найкращих здобутків минулого все більше привертають увагу фахівців дослідження історичного розвитку вітчизняної гігієни та санітарії.
Профілактична спрямованість вітчизняної медицини у період до 1917 року, як відомо, сформувалась і здійснювалась в межах земської медицини. Саме завдяки громадській та соціальній активності земства ця унікальна за суттю організація самоврядування досягла найбільших на той час здобутків у справі охорони здоров’я населення, у зв’язку з чим її історичний досвід є неповторною історичною спадщиною і винятково цінним надбанням.
Історична специфіка буття країни в умовах земства створила підґрунтя оригінальної медичної школи, з якої вийшли видатні для медичної науки постаті, діяльність яких виявилась надзвичайно плідною для формування української гігієнічної науки та санітарної практики і стала об’єктом наукових пошуків багатьох сучасних авторів (Г.К.Швидько (2003), М.Б.Мирський (2002), А.Г.Болебрух (2001), В.Г.Пономарьова (1961), І.Д.Хорош (1962), В.М.Шкляр (1939), Риженко С.А., Білецька Е.М., Гужва З.Г. (2001, 2004) ).
Становлення та розвиток санітарно-профілактичного напряму земської медицини України викладені в ряді ґрунтовних досліджень – І.Д.Хорош (1962); В.М.Шкляр (1939); О.А.Грандо, А.С.Межиров (1964), С.Н.Ігумнов (1913, 1940).
В той же час не тільки історичний досвід розвитку профілактичної медицини, незважаючи на численні наукові праці стосовно становлення санітарної справи в Україні, досі не містить критичного переосмислення ролі земства, а і залишаються непізнаними загальні закономірності діяльності перших санітарних організацій у переломні та скрутні часи формування держави.
Актуальність дослідження значною мірою зумовлюється підвищенням уваги до проблеми розвитку санітарної та профілактичної спрямованості земства, що є закономірним явищем в умовах незалежної України, яке в історичному минулому, входячи до складу Російської імперії, стояло у витоків зародження санітарної справи та її профілактичного напряму. Більш глибоке вивчення їх особливостей, критичне осмислення та сучасна історична оцінка зумовлені тим, що у розробці стратегії і тактики функціонування санітарно-епідеміологічної служби в сучасних соціально-економічних умовах особливе місце займає історичний досвід її становлення, розвитку, проведення профілактичних та оздоровчих заходів, що за часів земства мали неабиякий результуючий ефект.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК САНІТАРНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО НАПРЯМУ ЗЕМСЬКОЇ МЕДИЦИНИ КАТЕРИНОСЛАВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (II ПОЛОВИНА ХIХ ст. - 1917 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок