Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ РЕГІОНУ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЙОГО РОЗВИТКУ (В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ)

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ РЕГІОНУ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЙОГО РОЗВИТКУ (В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ)

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ РЕГІОНУ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЙОГО РОЗВИТКУ (В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЛУКІН Сергій Олександрович
УДК 330.15.611.2
ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ РЕГІОНУ
ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЙОГО РОЗВИТКУ
(В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ)
Спеціальність: 08.10.01 - Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки та підприємництва Луцького державного технічного університету
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ПАВЛОВ Володимир Іванович,
Луцький державних технічний університет,
завідувач кафедри економіки та підприємництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
ДАНИЛИШИН Богдан Михайлович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
заступник голови
кандидат економічних наук, доцент
ШЕВЧУК Любов Теодорівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут
Мінекономіки України,
відділ проблем регіональної економіки, м. Київ
Захист відбудеться 24 січня 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий 21 грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.І.Жовтанецький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах господарювання важливо створити методи та механізми управління територіальним розвитком в умовах трасформації ринкової економіки. Формування і раціональне використання економічного потенціалу регіону відбувається під впливом складної багатофакторної системи. І серед них один з найважливіших – це науково обгрунтована політика зростання конкурентоспроможної економіки на рівні регіону. Саме ідеології конкурентоспроможності відповідає підприємницький спосіб господарювання як базовий елемент ринкових перетворень.
Однак структура економіки регіонів та їх інфраструктурне забезпечення не відповідає завданням ринкової економіки. В той же час територіальна концентрація виробництва, щільність населення країни та достатній рівень розвитку людського капіталу, вигідна транскордонна ситуація, якість та унікальність окремих видів ресурсів транскордонних регіонів повинні сприяти ефективному їх використанню.
У зв’язку з цим суттєвого значення набуває обгрунтування вибору моделі проведення ринкових перетворень або стратегії економічного реформування регіонів. Впровадження інноваційного механізму формування конкурентоспроможної політики у регіоні, обумовлено головним завданням, що полягає в реально існуючій залежності між орієнтацією економіки на випуск конкурентоспроможної продукції та високим життєвим рівнем населення.
Оздоровлення реального сектору економіки вимагає розробки та реалізації організаційно-економічних механізмів регулювання регіонального розвитку, використовуючи сучасні методи і форми програмно-цільового управління. В умовах ринкових перетворень процес формування та раціонального використання економічного потенціалу регіону потребує нової якості, яка сприятиме, по-перше, збільшенню ймовірності підвищення рівня соціально-економічного розвитку сучасних форм господарювання (регіональних інвестиційних комплексів, виробничо-соціальних комплексів, вільних (спеціальних) економічних зон), і, по-друге, вдосконаленню інфраструктурного забезпечення економічного потенціалу.
На сьогоднішній день назріла нагальна необхідність розробки науково-методичних положень вибору стратегії регіонального розвитку, яка базується на інноваційному механізмі формування регіональної політики із створенням конкурентоспроможної економіки, а також вдосконалення форм і методів програмного регулювання на підставі аналізу та оцінки економічного потенціалу регіону.
Висвітленню окреслених питань присвячені наукові дослідження у зарубіжній економічній літературі у галузі ринкової економіки, а також праці вітчизняних вчених, зокрема: Ансоффа І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ РЕГІОНУ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЙОГО РОЗВИТКУ (В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок