Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ВМІСТ МЕЛАТОНІНУ, ІЛ-8 ТА ІЛ-10 В ПЛАЗМІ КРОВІ ХВОРИХ НА ФІБРОМІАЛГІЮ: ЗВ’ЯЗОК З КЛІНІЧНИМИ ПРОЯВАМИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЮ ЛІКУВАННЯ

ВМІСТ МЕЛАТОНІНУ, ІЛ-8 ТА ІЛ-10 В ПЛАЗМІ КРОВІ ХВОРИХ НА ФІБРОМІАЛГІЮ: ЗВ’ЯЗОК З КЛІНІЧНИМИ ПРОЯВАМИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЮ ЛІКУВАННЯ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
ВМІСТ МЕЛАТОНІНУ, ІЛ-8 ТА ІЛ-10 В ПЛАЗМІ КРОВІ ХВОРИХ НА ФІБРОМІАЛГІЮ: ЗВ’ЯЗОК З КЛІНІЧНИМИ ПРОЯВАМИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЮ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М.ГОРЬКОГО
КОЛЯДЕНКО СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА
УДК: 612.018:615.015:616.15:616-009.5:616-071-08
ВМІСТ МЕЛАТОНІНУ, ІЛ-8 ТА ІЛ-10 В ПЛАЗМІ КРОВІ
ХВОРИХ НА ФІБРОМІАЛГІЮ: ЗВ’ЯЗОК З КЛІНІЧНИМИ ПРОЯВАМИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЮ ЛІКУВАННЯ
14.01.12 – ревматологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті
ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Станіславчук Микола Адамович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапії.
Офіційні опоненти: –
доктор медичних наук Борткевич Олег Петрович, відділ некоронарогенних хвороб серця та клінічної ревматології Національного наукового центру “Інститут кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска” АМН України, провідний науковий співробітник;–
доктор медичних наук, професор Кузьміна Ганна Петрівна, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри терапії факультету післядипломної освіти.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра госпітальної терапії №2, МОЗ України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “25” травня 2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.02 при Донецькому державному медичному університеті ім. М.Горького МОЗ України (83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М.Горького МОЗ України (83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16).
Автореферат розісланий “11” квітня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук,
професор Г.А. Ігнатенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Хронічний суглобово-м’язoвий больовий синдром є найчастішою причиною звертання пацієнтів за медичною допомогою серед усіх звернень до лікаря, а на фіброміалгію (ФМ) припадає кожен третій візит до ревматолога (. et al., 2006). В той же час у вітчизняній медичній практиці ФМ залишається поза увагою ревматологів, що пов’язано з одного боку з невизначеністю стосовно діагнозу ФМ, як нозології чи синдрому (Lundberg G., Gerdle B., 2002), а з іншого – з клінічною багатогранністю, спільністю багатьох симптомів з такими поширеними захворюваннями як ревматоїдний артрит, остеоартроз, ревматична поліміалгія, тощо. Значна поширеність даної патології та висока ко-морбідність роблять проблему ФМ надзвичайно актуальною.
Актуальність ФМ, як однієї з найбільш поширених форм хронічного больового синдрому, полягає ще й в тім, що вона часто лежить в основі тяжких порушень в емоційній, психологічній та психічній сферах хворих, характеризується цілим рядом функціональних, а потім і органічних змін в багатьох органах і системах (Torpy D.J. et al., 2000). При цьому синдром ФМ вирізняється винятковою скудністю лабораторної маніфестації, через що до сьогодні не вдалось встановити будь-яких специфічних біохімічних, імунологічних чи морфологічних проявів ФМ при дуже багатій клінічній картині захворювання (Lawson K., 2006). Відсутність чутливих лабораторних тестів спонукає до пошуку нових, специфічних об’єктивних діагностичних критеріїв цього захворювання.
Останнім часом значну увагу дослідників привернув гормон шишкоподібної залози мелатонін (МТ), який є регулятором процесів “сна-бадьорості”, як і формування сезонних змін основних функцій організму. Визначенню рівня МТ у хворих на ФМ було присвячено багато робіт, однак їх результати носять доволі суперечливий характер. Так, якщо в одних дослідженнях знайдено зниження рівня МТ у хворих на ФМ (Rohr et al., 2002), то в інших відмічено його нормальний, або навіть підвищений рівень (Korszun A. et al., 1999; Klerman E. et al., 2001). Вивчення вмісту МТ в плазмі крові хворих на ФМ має важливе практичне значення з огляду на те, що більшість хворих з ФМ мають порушення сну та депресивні розлади, до яких причетний саме МТ (Srinivasan V.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВМІСТ МЕЛАТОНІНУ, ІЛ-8 ТА ІЛ-10 В ПЛАЗМІ КРОВІ ХВОРИХ НА ФІБРОМІАЛГІЮ: ЗВ’ЯЗОК З КЛІНІЧНИМИ ПРОЯВАМИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЮ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок