Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Науково-технічні засади підвищення енергоефективності фотоелектричних джерел електропостачання

Науково-технічні засади підвищення енергоефективності фотоелектричних джерел електропостачання

Назва:
Науково-технічні засади підвищення енергоефективності фотоелектричних джерел електропостачання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,13 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Національна академія наук України
Інститут відновлюваної енергетики
БЄкіров Ескендер Алімович
УДК 521.3.01
Науково-технічні засади підвищення енергоефективності фотоелектричних джерел електропостачання
Спеціальність 05.14.08 – перетворювання відновлюваних видів енергії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ-2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі електропостачання та фізики Національної академії природо-охоронного та курортного будівництва МОН України, м. Сімферополь.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Юрченко Микола Миколайович, провідний науковий співробітник відділу транзисторних перетворювачів Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ; –
доктор технічних наук, професор
Переверзєв Анатолій Васильович, проректор з наукової роботи Запорізького інституту економіки і інформаційних технологій МОН України, м. Запоріжжя; –
доктор технічних наук, професор
Смирнов Володимир Сергійович, директор НДІ телекомунікацій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій Мінтрансу та зв’язку України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 24 ” червня 2008 р. об 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.249.01 в Інституті відновлюваної енергетики НАН України за адресою: 02094, м. Київ, вул. Червоногвардійська, 20а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту відновлюваної енергетики НАН України (02094, м. Київ, вул. Червоногвардійська, 20а).
Автореферат розіслано “ 23 ” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.В. Суржик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема підвищення енергоефективності фотоелектричних систем електроживлення, які на даний час є основним джерелом в космічній енергетиці, вирішується на різних рівнях, включаючи підвищення коефіцієнтів корисної дії при перетворюванні енергії сонячного випромінювання в електричну енергію за рахунок використання нових матеріалів і технологій їх виробництва, використання концентраторів сонячного випромінювання для зменшення площі дорогих напівпровідникових матеріалів, застосування різних видів електрохімічних акумуляторів для забезпечення електричною енергією споживачів у той час, коли суттєво зменшується інтенсивність сонячного випромінювання. Це є важливим як при безпосередньому зв’язку фотоелектричних джерел електроживлення зі споживачами, так і при використанні вторинних джерел електроживлення між фотобатареями та навантаженням.
В загальній енергетиці проблема підвищення енергоефективності електропостачання, в тому числі якості параметрів електричної енергії (стабілізація напруги, зменшення несинусоїдальності і несиметрії напруг і струмів), досліджено в роботах А.К. Шидловського, Б.С. Стогнія, О.В. Кириленка, В.Г. Кузнецова, А.Ф. Жаркіна, П.Г. Стахіва, О.Ф. Буткевича, С.П. Денисюка, М.С. Сегеди і багатьох інших вчених як в Україні, так і за її кордонами. Необхідно відмітити, що значною мірою успіхи у вирішенні проблеми підвищення енергоефективності в загальній електроенергетиці були обумовлені досягненнями в силовій напівпровідниковій електроніці завдяки роботам І.М. Чиженко, А.К. Шидловського, В.С. Руденко, І.В. Волкова, К.О. Липківського, В.Т. Долбні, М.М. Юрченка, Е.І. Сокола, В.Я. Жуйкова, М.П. Макаренко, О.І. Денисова, Г.Г. Жемерова, В.С. Смирнова, А.В. Переверзєва та інших.
Що стосується фотоелектричної тематики, то тут необхідно відмітити роботи Ю.І. Драбовича, М.М. Юрченка, в яких були закладені основи теорії і принципи побудови вторинних напівпровідникових джерел електроживлення для космічної енергетики, де ключовою проблемою, що була вирішена, було забезпечення надійності їх функціонування. Що стосується фотоелектричних систем електроживлення наземного базування, які розглядались в роботах Ю.І. Якименко, Е.І. Сокола, В.Я. Жуйкова, Ю.С. Петергері, то в них основна увага приділялась вирішенню задач керування системами електроживлення автономних об’єктів без урахування особливостей динамічних процесів саме в фотоперетворювачах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Науково-технічні засади підвищення енергоефективності фотоелектричних джерел електропостачання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок