Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОФОНЕТИЧНА ВАРІАТИВНІСТЬ СЕГМЕНТНОГО СКЛАДУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ БУРСЬКО-АНГЛІЙСЬКИХ БІЛІНГВІВ

СОЦІОФОНЕТИЧНА ВАРІАТИВНІСТЬ СЕГМЕНТНОГО СКЛАДУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ БУРСЬКО-АНГЛІЙСЬКИХ БІЛІНГВІВ

Назва:
СОЦІОФОНЕТИЧНА ВАРІАТИВНІСТЬ СЕГМЕНТНОГО СКЛАДУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ БУРСЬКО-АНГЛІЙСЬКИХ БІЛІНГВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,39 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Устінович Євген Анатолійович
УДК 8127:811’11=112.4=114.4
СОЦІОФОНЕТИЧНА ВАРІАТИВНІСТЬ СЕГМЕНТНОГО СКЛАДУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
БУРСЬКО-АНГЛІЙСЬКИХ БІЛІНГВІВ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії і практики перекладу та соціолінгвістики Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ПЕТРЕНКО ОЛЕКСАНДР ДЕМ’ЯНОВИЧ,
завідувач кафедри теорії і практики перекладу
та соціолінгвістики,
декан факультету іноземної філології
Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ПРОКОПОВА ЛАРИСА ІВАНІВНА,
завідувач кафедри німецької філології
Київського гуманітарного інституту
кандидат філологічних наук
ДВОРЖЕЦЬКА МАРГАРИТА ПЕТРІВНА,
професор кафедри германської і фінської філології Київського національного лінгвістичного університету
Захист відбудеться 06.03. 2008 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 04.02.2008 р.
Вчений секретар канд. філол. наук,
спеціалізованої вченої ради доцент Н.В. Пирлік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У лінгвістичній літературі протягом останніх років спостерігається зростання інтересу дослідників до різних аспектів білінгвізму й мовних контактів. Значний внесок у вивчення даних проблем зробили українські науковці, насамперед Ю.О.Жлуктенко, С.В.Семчинський, О.Є.Семенець, О.Б.Ткаченко, О.І.Чередниченко. Публікації вітчизняних і закордонних авторів свідчать про зацікавленість питаннями білінгвізму в освіті, мовного планування в контексті білінгвізму, престижу і статусу контактуючих мов, структурних і функціональних змін, що виникають унаслідок мовних контактів. Особлива увага приділяється тим випадкам білінгвізму, де однією з мов білінгвального мовленнєвого колективу є англійська, що стала наприкінці XX ст. мовою міжнародного спілкування.
Однак роботи, присвячені фоностилістичній варіативності другої мови білінгвів, зустрічаються рідко, незважаючи на те що дослідження самих проблем соціофонетичної варіативності мови починаючи з 1960-х рр. набуло системного характеру. Сформульований у працях У.Аммона, Д.Гамперца, У.Лабова, Г.Майнгольда, Л.Мілрой, О.Д.Петренка, Л.І.Прокопової, П.Традгілла, Р.Фейсолда, Д.Хаймса, Л.В.Щерби підхід до вивчення соціальної і ситуативної стратифікації мови досить ефективно використовується для аналізу соціальних діалектів і мовних змін. Більшість даних робіт присвячено соціолінгвістичній варіативності рідної мови інформантів, однак у тих випадках, де значна частина представників мовленнєвої спільноти використовує ту чи іншу мову як нерідну, вивчення особливостей мовлення білінгвів може привести до переосмислення механізмів мовних змін у рамках конкретної мовної ситуації.
Актуальність теми визначається спрямованістю низки розробок у сучасній лінгвістиці на розгляд динаміки мовних змін у цілому. Важливу роль у розумінні даної динаміки відіграє вивчення реалізації нестандартних форм в англійській мові ПАР, яка функціонує в досить незбалансованій мовній ситуації.
Зв'язок дисертаційного дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в руслі комплексної наукової теми, яка розробляється на факультеті іноземної філології Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського "Соціолінгвістична варіативність у мові і мовленні" (номер державної реєстрації №0104U005407; індекс УДК 8127, термін реєстрації: 2004-2008 рр.)
Об'єктом дисертаційного дослідження є англійське мовлення бурів-білінгвів ПАР.
Предметом дослідження є варіативність сегментного складу англійського мовлення бурів-білінгвів ПАР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІОФОНЕТИЧНА ВАРІАТИВНІСТЬ СЕГМЕНТНОГО СКЛАДУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ БУРСЬКО-АНГЛІЙСЬКИХ БІЛІНГВІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок