Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи визначення корозійної тривкості, довговічності та антикорозійний захист залізобетонних конструкцій

Методи визначення корозійної тривкості, довговічності та антикорозійний захист залізобетонних конструкцій

Назва:
Методи визначення корозійної тривкості, довговічності та антикорозійний захист залізобетонних конструкцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,81 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ
УДК.624.012:620.191
Глагола
Іван  Іванович
Методи визначення корозійної тривкості, довговічності та антикорозійний захист залізобетонних конструкцій
05.23.01 – Будівельні конструкції, будівлі та споруди
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В.Карпенка НАН України (Львів).
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Лучко Йосип Йосипович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України, провідний науковий співробітник відділу конструктивної міцності матеріалів у робочих середовищах.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Шейніч Леонід Олександрович, завідувач відділу Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій.
кандидат технічних наук, Журавський Олександр Дмитрович, доцент кафедри "Залізобетонні та кам’яні конструкції" Київського національного університету будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (кафедра "Залізобетонні та кам’яні конструкції") Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “26 ” жовтня 2004 р. о 15-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.833.01 у Державному науково-дослідному інституті будівельних конструкцій, м. Київ, вул. І. Клименка, 5/2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, м. Київ, вул. І. Клименка, 5/2.
Автореферат розісланий “24 ” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 26.833.01 Ю.С. Слюсаренко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Бетонні та залізобетонні конструкції зазнають дії агресивних середовищ, які викликають локальне корозійне руйнування і пришвидшують втрату несучої здатності об'єктів, якщо не вживати відповідних заходів щодо захисту. Актуальність такого підходу стосується промислових споруд, де спостерігається контакт рідкого чи газоподібного середовища з поверхнею конструкції, а також забруднення агресивними продуктами чи відходами виробництва. Тому вивчення процесів корозії будівельних та залізобетонних конструкцій, дослідження механізмів та кінетики деградації бетонної структури, встановлення особливостей корозійного руйнування бетонних та залізобетонних елементів конструкцій актуально.
Важливе значення має оцінка впливу зовнішнього середовища на довговічність залізобетонних конструкцій, в т.ч. на АЕС України та створення теоретичних основ математичного моделювання корозійного руйнування бетону та залізобетону, аналіз корозійної деградації бетону та залізобетону в кислотному середовищі. Практика досліджень свідчить про важливість врахування впливу напруженого стану бетону на його корозійну тривкість.
Значний внесок у розвиток досліджень корозійних процесів бетонних та залізобетонних елементів конструкцій внесли провідні вчені в Україні В. П. Корольов, В. І. Похмурський, О.І. Балицький, Г.Б. Гірштель, М. В. Савицький, М. А. Саницький, М.І. Ситник, Й. Й. Лучко, В. Л. Чернявський, Л.О. Шейніч та ін.
Незважаючи на певну кількість публікацій з цієї тематики, відповідні заходи запобіганню корозії висвітлено недостатньо.
Дана робота присвячена аналітичним та експериментальним дослідженням корозійних процесів бетонних та залізобетонних елементів конструкцій, розробці заходів для запобігання цих негативних явищ.
Мета роботи: Розробити теоретичні основи моделювання корозійного руйнування бетону та залізобетону, дати оцінку корозійної деградації бетону та залізобетону в кислотному середовищі, оцінити вплив напруженого стану бетону на його корозійну тривкість та запропонувати шляхи продовження ресурсу залізобетонних конструкцій.
Для досягнення поставленої мети необхідно розв’язати такі основні науково-технічні задачі:–
узагальнити модель корозійної деградації цементних конгломератів типу бетону з урахуванням мікромеханіки структури та фізико-хімічної специфіки корозійного руйнування та методику визначення корозійної тривкості і довговіч-ності залізобетонних конструкцій;–
запропонувати технології ремонту будівельних конструкцій та зпрогнозувати ресурс їх подальшої експлуатації;–
дослідити вилив домішок до бетону з метою підвищення його корозійної тривкості, що має вирішальне значення для захисту арматурних з’єднань і стержнів у залізобетонних конструкціях;–
вивчити вплив напруженого стану на корозійну тривкість бетонних та залізобе-тонних елементів конструкцій;–
створити експериментальну методику й аналітичні методи розрахунку надій-ності та корозійної тривкості бетону та залізобетону в умовах дії знакозмінних навантажень і корозійних середовищ;–
вивчити окисно-відновні процеси на границі арматура-бетон і розробити інгібітор для захисту корозійного розтріскування високоміцної арматури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Методи визначення корозійної тривкості, довговічності та антикорозійний захист залізобетонних конструкцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок