Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ УПРАВЛІННЯ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЮ ПРОФІЛАКТИКОЮ ПЕРИНАТАЛЬНОЇ СМЕРТНОСТІ В УМОВАХ ДОНЕЦЬКОГО РЕГІОНУ

НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ УПРАВЛІННЯ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЮ ПРОФІЛАКТИКОЮ ПЕРИНАТАЛЬНОЇ СМЕРТНОСТІ В УМОВАХ ДОНЕЦЬКОГО РЕГІОНУ

Назва:
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ УПРАВЛІННЯ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЮ ПРОФІЛАКТИКОЮ ПЕРИНАТАЛЬНОЇ СМЕРТНОСТІ В УМОВАХ ДОНЕЦЬКОГО РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,87 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство охорони здоров’я україни
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ імені П.Л.ШУПИКА
ОРДА Олександр Миколайович
УДК 614.2.001:618.3/.7:312.2(477.61/.62)
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ УПРАВЛІННЯ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЮ ПРОФІЛАКТИКОЮ ПЕРИНАТАЛЬНОЇ СМЕРТНОСТІ В УМОВАХ ДОНЕЦЬКОГО РЕГІОНУ
14.02.03 – Соціальна медицина
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному медичному університеті
ім. М. Горького МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Гойда Ніна Григорівна,
Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України, проректор, кафедра управління охороною здоров’я, професор.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шкіряк-Нижник Зореслава Антонівна, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології
доктор медичних наук, професор Слабкий Геннадій Олексійович, Український інститут громадського здоров'я МОЗ України, заступник директора
Захист відбудеться 25 січня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.07 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м.Київ, вул. Дорогожицька, 9, кафедра управління охороною здоров'я, аудиторія №46.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика за адресою: 04112, м.Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий 17 грудня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., доцент Бугро В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Демографічна ситуація України характеризується негативним природним приростом населення (Гойда Н.Г., 1998, 2004, Богатирьова Р.В., 1999, Моісеєнко Р.О., 2003), найбільш вираженим у високоіндустріальних регіонах. Так, у 1996 р. природний приріст населення в Донецькій області мав від’ємну величину і становив -9,8 на 1000. Починаючи з 1992 року, смертність у регіоні перевищує народжуваність (Чайка В.К., 1996). Протягом останніх п'яти років показник сумарної народжуваності коливається в межах 1,03-1,08. На фоні складної екологічної ситуації в регіоні відзначається зниження рівня загального здоров'я і підвищення захворюваності населення, зростає кількість ускладнень вагітності і пологів (до 70%), погіршуються показники материнської і перинатальної захворюваності і смертності. Економічна, екологічна і демографічна ситуація, яка склалась в Україні, зумовила необхідність перегляду раніше існуючих поглядів на надання перинатальної допомоги (Уманський В.Я. і ін., 1997, Моісеєнко Р.О. і ін., 2007).
Перинатальна смертність (ПС) є одним з інтегральних показників, які характеризують якість надання допомоги населенню. Незважаючи на розробку системи поетапного надання допомоги матерям і дітям, показник ПС залишається стабільно високим і в кілька разів перевищує подібний показник у країнах Європи, навіть за умов, коли критерії реєстрації досліджуваних показників в Україні істотно відрізняються від прийнятих світових стандартів (Майданник В.Г. і ін., 2007).
Існуюча класифікація випадків ПС враховує термін настання смерті (до, під час або після пологів) і в рамках вікових параметрів тільки одну причину смертності, що, як правило, характеризується її наявністю чи відсутністю. При цьому губиться інформація про багатокомпонентні причини і не враховуються фактори, які могли б мати відношення до даного випадку. Створення комп'ютерної бази даних про ПС дозволяє зібрати численну інформацію і проаналізувати її з різних точок зору (Васильева Т.П. и др., 1998, Могилевкина И.А. и др., 1999). Разом з тим переваги комп'ютерного аналізу даних можуть бути зведені до нуля, якщо не буде обрано правильної системи, яка дозволить їх порівнювати і не матиме впливу на дані інших видів аналізу. Оскільки і мати і немовля залучені до досліджуваних явищ, то попередні класифікації мали акушерську або неонатальну (НН) спрямованість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ УПРАВЛІННЯ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЮ ПРОФІЛАКТИКОЮ ПЕРИНАТАЛЬНОЇ СМЕРТНОСТІ В УМОВАХ ДОНЕЦЬКОГО РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок