Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ПРОТИДІЇ ТЕРОРИЗМУ В УКРАЇНІ

КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ПРОТИДІЇ ТЕРОРИЗМУ В УКРАЇНІ

Назва:
КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ПРОТИДІЇ ТЕРОРИЗМУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
КУБАЛЬСЬКИЙ Владислав Нарцизович
УДК 343.1:343.326(477)
КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ
ПРОТИДІЇ ТЕРОРИЗМУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, доцент
Антипенко Володимир Федорович,
Антитерористичний центр при Службі безпеки України, начальник Штабу – заступник керівника.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Глушков Валерій Олександрович,
заслужений юрист України,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри кримінального права та кримінології;
 
кандидат юридичних наук,
Рижов Ігор Миколайович,
Національна академія Служби безпеки України,
доцент спеціальної кафедри.
 
 
Захист відбудеться “ 16 ” січня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “14” грудня 2007 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук І.М. Кучеренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Як свідчать факти, тероризм глобалізується і його небезпека має тенденцію до зростання в усьому світі. Тероризм є однією з найгостріших проблем та загроз для світової спільноти на початку ХХІ століття, яка негативно впливає як на різні сфери суспільного життя всередині держави, так і на різні аспекти міжнародних відносин. Очевидним після терористичних актів 11 вересня 2001 року в США став планетарний масштаб цієї проблеми. Якщо в часи “холодної війни” головною проблемою було збереження миру на континенті, то сьогодні такою, поряд з іншими, є проблема протидії тероризму. У низці глобальних проблем, що несуть загрозу для всього людства, ООН виділяє дванадцять і серед них боротьба із злочинністю і тероризмом. Прийняття відповідних заходів щодо протидії тероризму ? одне із зобов’язань, яке Україна взяла на себе, вступаючи до Ради Європи.
Злочинна діяльність проти миру і безпеки людства, насамперед поширення міжнародного тероризму, загроза використання з терористичною метою ядерних та інших об’єктів на території України, небезпека техногенного, у тому числі ядерного та біологічного тероризму, комп’ютерний тероризм віднесені згідно ст. 7 Закону України “Про основи національної безпеки України” від 19 червня 2003 року до основних реальних та потенційних загроз національній безпеці України.
Події, що відбуваються останнім часом у світі, свідчать про загрозливу, швидко прогресуючу модифікацію цього небезпечного явища. Проблема набула особливої актуальності нині, коли відбувається ескалація тероризму у світі. Політичні, етнічні, екстремістські угруповання майже щоденно здійснюють акти тероризму, про які постійно повідомляють засоби масової інформації. Статистичні дані свідчать, що для нашої держави терористичні прояви не є типовими. Так, за даними СБУ за ст. 258 КК України у 2005 р. порушено одну кримінальну справу. Усього протягом 2001-2005 років за статтею 258 “Терористичний акт” КК України СБУ порушила 13 кримінальних справ, у 6 з яких 19 осіб було засуджено до різних строків позбавлення волі. Але недооцінювати загрозу тероризму для України не слід, особливо в умовах процесів глобалізації і можливого експорту тероризму в різних формах в Україну.
В Україні за останні роки у сфері протидії тероризму зроблено чимало – утворено спеціальний координаційний орган ? Антитерористичний центр при СБУ, у 2003 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ПРОТИДІЇ ТЕРОРИЗМУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок