Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОСТУПЕНЕВА ТЕРМОПЕРЕРОБКА ТВЕРДОГО ПАЛИВА. ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ БУРОГО ВУГІЛЛЯ

БАГАТОСТУПЕНЕВА ТЕРМОПЕРЕРОБКА ТВЕРДОГО ПАЛИВА. ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ БУРОГО ВУГІЛЛЯ

Назва:
БАГАТОСТУПЕНЕВА ТЕРМОПЕРЕРОБКА ТВЕРДОГО ПАЛИВА. ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ БУРОГО ВУГІЛЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВУГІЛЬНИХ ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЙ
Косячков Олексій В’ячеславович
УДК 622.61.747
БАГАТОСТУПЕНЕВА ТЕРМОПЕРЕРОБКА ТВЕРДОГО ПАЛИВА.
ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ БУРОГО ВУГІЛЛЯ
Спеціальність 05.14.06
„Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті вугільних енерготехнологій НАН
та Мінпаливенерго України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Чернявский Микола Володимирович,
Інститут вугільних енерготехнологій НАН та Мінпаливенерго України, провідний наук. співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Василенко Сергій Михайлович,
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри теплотехніки.
кандидат технічних наук, доцент
Литовкін В’ячеслав Васильович,
Національний технічний університет
України „КПІ”, доцент кафедри тепло-
енергоустаткування теплових та атомних
електростанцій.
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування НАН України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 16.05. 2007 р. у __14__ годин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.05 при Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, тел. 289-95-55.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 15.04. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 26.058.05
кандидат технічних наук, доцент Філоненко В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан проблеми. В енергетиці України в останні роки спостерігається тенденція до сталого випуску обсягів електроенергії. З них до 88 млрд. квт•год виробляються на теплових електричних станціях (ТЕС). Це супроводжується надходженням на ТЕС органічних енергоресурсів в обсягах 26 млн. т умовного палива (т у.п.). До 2005 року до 6-8 млн. т у.п. з них складав імпортований природний газ. Через значне подорожчання газу на ТЕС вимушені були покривати ці обсяги вітчизняним вугіллям, при чому посилився його дефіцит через неможливість швидкого нарощування виробництва на вугільних шахтах. В той же час зрозуміло, що на вугілля необхідно розраховувати як на основний місцевий ресурс. Запасів вугілля в Україні вистачить, по різним оцінкам, на термін від 200 до 400 років.
Ситуація, що склалася, вимушує шукати додаткові ресурси твердого палива. Увагу привертають такі місцеві види твердого палива, як буре вугілля Дніпровського басейну, а також відходи вуглезбагачення, зокрема накопичений малозольний шлам вугілля газової групи. Проблема виникає в тому, що немає достатньо вивчених способів використання цих палив ані в великій енергетиці, ані в комунально-побутових енергоджерелах.
Актуальність теми. Розвиток Дніпровського буровугільного басейну, в якому більше 500 млн т розвіданих запасів придатні для відкритої розробки, є невідкладною задачею. Доцільними напрямками швидкого збільшення використання дніпровського бурого вугілля є його пиловидне спалювання в суміші з газовим вугіллям на існуючих котлах ТЕС, спалювання на нових та споруджуваних при реконструкції енергоблоків ТЕС котлоагрегатах циркулюючого киплячого шару (ЦКШ), а також виробництво генераторного газу для місцевих споживачів на газифікаційних установках невеликої одиничної потужності. Знаходження оптимальних режимів паливопідготовки та термічної переробки дніпровського бурого вугілля потребує знань особливостей його розмелу, піролізу, конверсії коксового залишку в умовах потоку і киплячого шару (КШ).
На цей час роботи, в яких був би досліджений процес піролізу бурого вугілля в КШ в окислювальному середовищі, відсутні. Для коксів українського енергетичного вугілля визначені кінетичні характеристики і режимні границі областей реагування, проте кінетичні дослідження проводились із заздалегідь підготовленим коксовим залишком, при температурах менших, ніж при спалюванні в КШ та ЦКШ, а час вигоряння коксового залишку дніпровського бурого вугілля не визначався.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БАГАТОСТУПЕНЕВА ТЕРМОПЕРЕРОБКА ТВЕРДОГО ПАЛИВА. ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ БУРОГО ВУГІЛЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок