Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Трудовий потенціал і зайнятість населення України в умовах ринкової трансформації економіки

Трудовий потенціал і зайнятість населення України в умовах ринкової трансформації економіки

Назва:
Трудовий потенціал і зайнятість населення України в умовах ринкової трансформації економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,24 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І. Франка
ТРУБИЧ Степан Юрійович
УДК: 331.024.2
Трудовий потенціал і зайнятість населення України
в умовах ринкової трансформації економіки
спеціальність 08.01.01 — економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Львів – 2000 р.


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті ім. І. Франка Міністерства освіти та науки України
Науковий консультант: Злупко Степан Миколайович, доктор економічних наук, професор, Львівський національний університет.
Офіційні опоненти:
Долішній Мар'ян Іванович, доктор економічних наук, академік НАН України, Інститут регіональних досліджень НАН України, директор.
Дзюбик Степан Данилович, доктор економічних наук, професор, Українська академія державного управління при Президентові України.
Лагутін Василь Дмитрович, доктор економічних наук, професор, Волинський державний університет імені Лесі Українки.
Провідна установа: Державний університет “Львівська політехніка”, кафедра теоретичної економіки та економіки України, м. Львів.
Захист відбудеться 25 січня 2001 р. о 13.00 на засіданні спеціалізованої ради, Д 35.051.01 Львівського державного університету ім. І. Франка (79008, Львів-8, проспект Свободи, 18). З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського державного університету ім. І.Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий “17” листопада 2000 р.
Вчений секретар
вченої спеціалізованої ради Панчишин С. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Довгострокова стратегія радикального і масштабного реформування економіки України зумовлює необхідність використання адекватних ринковим умовам механізмів залучення людини до системи факторів виробництва і реалізації її соціально-економічних можливостей в економічній діяльності. Дуже важлива роль у вирішенні цієї проблеми належить збереженню і розвитку трудового потенціалу як основи соціально-економічного поступу і формування такої зайнятості, що швидко реагує на динаміку соціально-економічних трансформацій у країні та її регіонах.
Водночас доводиться констатувати, що на сьогодні колосальний розрив між цілями і можливостями здійснення ринкових перетворень не дає змоги повноцінно використовувати трудовий потенціал на основі створення оптимальних умов для формування ефективної моделі зайнятості. Перехід від адміністративно-командної системи у ринкову здебільшого супроводжується рецесією і зростанням рівня та тривалості безробіття, які настільки масштабні й глибинні, що починають становити реальну, деструктивну силу, яка веде до деградації трудового потенціалу, консервування старої та погіршення нової структури зайнятості.
Відтак стали досить відчутними тенденції, що обмежують кількісне і якісне зростання трудового потенціалу. Наростає фактичне його недовикористання (підприємства продовжують штучно стримувати процеси вивільнення, застосовуючи вимушену зайнятість) та кількісно збільшується підготовка фахівців за надлишковими спеціальностями, потреба в яких на ринку праці є значно меншою від чисельності випускників (при тому, що на ринок праці вийшла значна кількість вивільнених спеціалістів і працівників з практичним досвідом роботи, а отже з вищою конкурентоспроможністю). Внаслідок цього сьогодні простежуються як невисока ефективність використання трудового потенціалу, так і посилення невідповідності між пропозицією та попитом на нього.
У зв’язку з цим можна стверджувати, що актуальність даного дослідження визначається широким спектром досі невирішених науково-теоретичних та практичних завдань щодо корінного реформування існуючих та запровадження принципово нових механізмів формування, збереження і розвитку трудового потенціалу та способів досягнення повної, продуктивної, вільно обраної зайнятості.
Актуальність теми дослідження визначається також і тим, що глибоке осмислення та вивчення причинно-наслідкових зв'язків у процесі виробництва, розподілу, обміну і споживання трудового потенціалу, виявлення і визначення їх домінантних тенденцій, видається найбільш адекватним і найбільш симптоматичним для перехідного періоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Трудовий потенціал і зайнятість населення України в умовах ринкової трансформації економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок