Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕСЕЛЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ І ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ДО США ТА КАНАДИ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ПРИЧИНИ, ОСОБЛИВОСТІ, НАСЛІДКИ (1945 – 1953 рр.)

ПЕРЕСЕЛЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ І ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ДО США ТА КАНАДИ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ПРИЧИНИ, ОСОБЛИВОСТІ, НАСЛІДКИ (1945 – 1953 рр.)

Назва:
ПЕРЕСЕЛЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ І ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ДО США ТА КАНАДИ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ПРИЧИНИ, ОСОБЛИВОСТІ, НАСЛІДКИ (1945 – 1953 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,38 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
РУДИК Сергій Ярославович
УДК 94 (100) “19451953” – 054.73 (477)
ПЕРЕСЕЛЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ І ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ДО США ТА КАНАДИ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ПРИЧИНИ, ОСОБЛИВОСТІ, НАСЛІДКИ (1945 – 1953 рр.)
07.00.02 – всесвітня історія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі міжнародних відносин історичного факультету Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
МАКАР Юрій Іванович,
Чернівецький національний університет
ім. Юрія Федьковича, завідувач кафедри
міжнародних відносин.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПАВЛЕНКО Микола Ілліч,
Національна Академія внутрішніх
справ України, професор кафедри
історії держави і права;
кандидат історичних наук,
ОВЧАРЕНКО Петро Дмитрович,
Комітет Верховної Ради України з питань
прав людини, національних меншин
та міжнаціональних відносин,
заступник завідувача секретаріатом.
Провідна установа – Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, історичний факультет.
Захист відбудеться “26” вересня 2003 р. о 14.00 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України
НАН України (01001, м. Київ–1, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії
України НАН України (01001, м. Київ–1, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “23” серпня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор історичних наук Гуржій О. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес становлення державності в Україні співпав із виникненням на теренах колишнього СРСР багатьох складних проблем, які значною мірою впливають на загальнополітичну та соціально-економічну ситуацію в цьому регіоні. Однією з найбільш глобальних з них є проблема вимушеного масового переміщення населення.
Експерти ООН виділяють 8 окремих категорій осіб, які внаслідок збройних конфліктів, змін кордонів, порушень прав людини, екологічних катастроф, економічної стагнації, а також прагнення деяких груп населення повернутися в країни, котрі вони вважають своєю історичною батьківщиною, змінили місця свого попереднього проживання в межах СНД. Це: “біженці”, “особи, які опинилися в становищі, схожому до них”, “внутрішні переміщені особи”, та “ті, що зазнали примусового переміщення”, “репатріанти”, “раніше депортовані”, “нелегальні” та “екологічні мігранти” Положение беженцев в мире. 1997 – 1998. Перемещенные лица – гуманитарная проблема. – М.: Интердиалект, 1998. – С. 37.. Вважається, що з моменту розпаду Радянського Союзу на його території зазнали переміщення понад 9 млн. осіб  Конференция: беженцы и мигранты в странах СНГ (30 – 31 мая 1996 г.). – М.: Интердиалект, 1996. – С. 3..
Розуміння масштабності, а також зростаючої стурбованості міжнародної спільноти, викликаної наслідками таких міграцій, зумовлюють необхідність вироблення новими незалежними державами та співтовариством інших країн єдиних підходів щодо їх розв’язання, які, з одного боку, сприяли б захисту національних інтересів, а з іншого, не порушували б загальновизнаних прав людини, зокрема, права біженців на притулок.
У цьому контексті особливого значення набуває вивчення досвіду, як міжнародного, так і окремих країн, у вирішенні питань, пов’язаних з українськими біженцями і переміщеними особами після Другої світової війни.
З часу виникнення, коли внаслідок волюнтаристських дій гітлерівської Німеччини та сталінського СРСР мільйони українців зазнали примусового чи вимушеного переміщення за межі своїх етнографічних земель, і до того, як перед союзниками постало питання переселення тих, хто уникнув загрози насильницької репатріації на батьківщину, до США, Канади та інших неєвропейських країн, ця проблема набула міжнародного характеру, зумовивши протистояння між державами-переможницями, об’єктом діяльності багатьох міжнародних організацій, предметом внутрішньої політики багатьох країн світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕРЕСЕЛЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ І ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ДО США ТА КАНАДИ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ПРИЧИНИ, ОСОБЛИВОСТІ, НАСЛІДКИ (1945 – 1953 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок