Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ТА ГРОМАДСЬКІ ФОРМИ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ПОДІЛЛІ (кінець 50-х — 80-і рр. ХХ ст.)

НАУКОВІ ТА ГРОМАДСЬКІ ФОРМИ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ПОДІЛЛІ (кінець 50-х — 80-і рр. ХХ ст.)

Назва:
НАУКОВІ ТА ГРОМАДСЬКІ ФОРМИ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ПОДІЛЛІ (кінець 50-х — 80-і рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Каньоса Андрій Миколайович
УДК (237+22).018:908(477.43/.44) “1950/1980”
НАУКОВІ ТА ГРОМАДСЬКІ ФОРМИ
ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ПОДІЛЛІ
(кінець 50-х — 80-і рр. ХХ ст.)
07.00.01 — Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України
Науковий керівник — доктор історичних наук, професор, академік НАН України ТРОНЬКО Петро Тимофійович, завідуючий відділом регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України
Офіційні опоненти — доктор історичних наук, професор КРАВЧЕНКО Володимир Іванович, професор кафедри історії та українознавства Донецького інституту внутрішніх справ МВС України; кандидат історичних наук, доцент ГОД Борис Васильович, декан історичного факультету Полтавського державного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка
Провідна установа — Інститут українознавства ім.І.Крип'якевича НАН України
Захист відбудеться 11.05. 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.02. для захисту дисертацій в Донецькому національному університеті (83055, Донецьк, вул.Університетська, 24, другий навчальний корпус, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, Донецьк, вул.Університетська, 24).
Автореферат розісланий 21.03. 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах становлення України як незалежної демократичної держави особливого значення набуває історичне краєзнавство, яке значною мірою сприяє відродженню духовності і культури, піднесенню національної самосвідомості, вихованню патріотизму, органічно поєднує покоління минулі з прийдешніми. Саме історичне краєзнавство в силу своєї специфіки сформувалося як одна з провідних історичних дисциплін, яка живить історичну науку новим фактичним матеріалом, дає можливість простежувати політичні, економічні, соціальні та культурні процеси на рівні регіонів, окремих населених пунктів, промислових і сільськогосподарських підприємств. Водночас, історичне краєзнавство як сфера громадської діяльності тисяч любителів історії рідного краю дозволяє їм прилучитися до власного минулого, витоків національної культури, багатовікових народних традицій.
Навіть в умовах тоталітарної системи демократичне за характером історичне краєзнавство зберегло свою самобутність і значно менше, ніж інші напрямки досліджень, залежало від тогочасних жорстких ідеологічних вимог, не піддавалося повному і беззаперечному контролю з боку владних структур.
У кінці 50-х — на початку 60-х рр. історичне краєзнавство в Україні переживає своє своєрідне піднесення. Виняткову роль у цьому відіграло написання багатотомної "Історії міст і сіл України", що об'єднало навколо себе десятки тисяч вчених, викладачів, архівістів, музейних і бібліотечних працівників, учителів, краєзнавців-аматорів найрізноманітніших спеціальностей. Залишивши поза увагою деякі критичні оцінки певних сторін видання, не можемо не відзначити, що сам процес його підготовки став великою школою для краєзнавчого активу, заклав основу всієї подальшої роботи.
У контексті розвитку історичного краєзнавства важливе значення відводилося діяльності державних і громадських музеїв, які зуміли донести до сучасників свідчення різних історичних епох, широко популяризували історію рідного краю серед усіх верств населення.
З реалізацією поточних і перспективних завдань історичного краєзнавства нерозривно пов'язані зусилля державних органів і громадських організацій щодо збереження пам'яток історії та культури, які, за висловленням видатного українського письменника О.Т.Гончара, служать своєрідними “соборами наших душ”, виховують і стверджують високі патріотичні почуття.
Тісно поєднані між собою основні напрямки історичного краєзнавства кінця 50—80-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАУКОВІ ТА ГРОМАДСЬКІ ФОРМИ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ПОДІЛЛІ (кінець 50-х — 80-і рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок