Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ГОСПОДАРСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (проблеми ефективності державного регулювання)

РОЗВИТОК ГОСПОДАРСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (проблеми ефективності державного регулювання)

Назва:
РОЗВИТОК ГОСПОДАРСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (проблеми ефективності державного регулювання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
ТРЕТЯК
ГАЛИНА СТЕПАНІВНА
УДК 330.342:167.1
РОЗВИТОК ГОСПОДАРСЬКИХ СИСТЕМ
В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
(проблеми ефективності державного регулювання)
спеціальність 08.02.03 ? організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівської комерційної академії Укоопспілки.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Башнянин Григорій Іванович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри економічної теорії.
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович,
ІРД НАН України, завідувач відділу
прогнозування і моделювання розвитку регіону;
 
кандидат економічних наук, доцент
Князьков Олександр Петрович,
Луцький державний технічний університет,
завідувач кафедри теорії економіки і менеджменту
Провідна установа: Ужгородський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економіки, менеджменту і маркетингу.
 
Захист дисертації відбудеться 7 червня 2005 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м. Львів, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова,5.
Автореферат розісланий 5 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Панчишин С. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження. Становлення нової економічної системи в Україні характеризується переходом від адміністративної до ринкової системи господарювання. Адміністративна система, яка панувала аж до початку 90-х років ХХ століття, спиралася на тотальне державне регулювання всіх основних економічних процесів і виявилася низько-ефективною як в економічному, так і в соціальному вимірах. Розпочатий на початку 90-х років перехід до ринкової системи в Україні та в інших країнах пострадянського простору здійснюється шляхом демонтажу системи то-тального державного регулювання економічних процесів і поступової трансформації на засадах ринкового саморегулювання за певного збереження системи державного регулювання. Ринкова трансформація передбачає демонтаж системи державного регулювання, що означає певне економічне дерегулювання.
У сучасній економічній літературі поширеним є твердження про те, що дерегулювання економічних процесів супроводжується підвищенням ефективності функціонування як економіки загалом, так і її окремих елементів чи систем. У зв’язку з цим постає як практична, так і теоретична проблема вимірювання ефективності дерегулятивних процесів в економіці і виявлення тих об’єктивних меж, в яких ці процеси є ефективними, а поза якими – мало ефективними, а то й зовсім неефективними. Цим і зумовлюється актуальність теми дисертаційного дослідження, в якому ставиться завдання визначити основні методологічні підходи до метрологічного визначення рівня ефективності регулювання (дерегулювання) економічних процесів в економіках перехідного типу.
У світовій економічній літературі проблема метрологічного аналізу ефективності дерегулювання економічних процесів аналізується переважно з позицій розвиненої ринкової економіки. На основі цього усталеним є загальний висновок про те, що дерегулювання здебільшого позитивно впливає на економіку чи окремі її сегменти. У вітчизняній економічній літературі проблема ефективності регулятивних і дерегулятивних процесів залишається малодослідженою. Здебільшого ця проблема аналізується абстрактно або на матеріалі так званих зрілих чи розвинених економічних систем. У дисертаційному дослідженні ми ставимо собі за мету дослідити проблему ефективності регулятивних і, особливо, дерегулятивних процесів у перехідних економіках, які формуються і розвиваються в напрямі становлення та розвитку змішаних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ГОСПОДАРСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (проблеми ефективності державного регулювання)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок