Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯПОЛОГОВОГО ЕНДОМЕТРИТУ З ВИКОРИСТАННЯМ У КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ МЕТОДУ БІОРЕЗОНАНСНОЇ СТИМУЛЯЦІЇ МАТКИ

ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯПОЛОГОВОГО ЕНДОМЕТРИТУ З ВИКОРИСТАННЯМ У КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ МЕТОДУ БІОРЕЗОНАНСНОЇ СТИМУЛЯЦІЇ МАТКИ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯПОЛОГОВОГО ЕНДОМЕТРИТУ З ВИКОРИСТАННЯМ У КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ МЕТОДУ БІОРЕЗОНАНСНОЇ СТИМУЛЯЦІЇ МАТКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
БАШТОВА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 618.14-002-02:618.7]-092-039.71.823:615-036.8
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ
ПІСЛЯПОЛОГОВОГО ЕНДОМЕТРИТУ
З ВИКОРИСТАННЯМ У КОМПЛЕКСНІЙ
ТЕРАПІЇ МЕТОДУ БІОРЕЗОНАНСНОЇ
СТИМУЛЯЦІЇ МАТКИ
14.01.01-акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Потапов Валентин Олександрович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Грищенко Ольга Валентинівна, Харківська державна медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри перинатології та гінекології.
доктор медичних наук, професор Писарєва Світлана Петрівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділення наукових проблем невиношування вагітності.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та перинатології, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться “10” квітня 2003 р. о 13 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.600.01 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “10” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, доцент Танько О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема гнійно-запальних захворювань після пологів є однією з найактуальніших у сучасному акушерстві, оскільки ця патологія займає провідне місце в структурі материнської захворюваності та смертності, є нерідко причиною інвалідності, тимчасової і постійної втрати працездатності, ускладнень наступних вагітностей та пологів (Г.К. Степанківська та співавт., 2000; G. Hamadeh , 1995; I.Loudon , 2000).
Протягом останніх років спостерігається помітне збільшення цієї патології, зокрема, ендометритів, які складають від 6,3 до 49% в загальній структурі післяпологових гнійно-запальних захворювань (В.С. Гордеев та ін., 2000; W. Chaim et al., 2000).
Існуючі методи лікування післяпологового ендометриту через недостатню ефективність не задовольняють практичне акушерство, і це стимулює постійний пошук нових підходів до вирішення проблеми профілактики і терапії цього гнійно-запального ускладнення пуерперія (М.І.Ковалев, Н.М.Победінський, 1999; О.И.Лінева, 1999; В.В. Абрамченко та співавт., 2000; W.J. Morales et al., 1989; P.Duff , 1993).
Одним з таких підходів є розгляд післяпологового ендометриту з позиції типової ранової інфекції, в лікуванні якої актуальним є застосування активної хірургічної санації порожнини матки в поєднанні з антибіотикотерапією і використанням дезінтоксикаційних та утеротонічних засобів (І.В.Бордюжевич і співавт., 1995; В.І. Балашов та співавт., 1995). Але питання щодо показань, строків, методів хірургічної елімінації порожнини та подальшої реабілітації матки як репродуктивного органу остаточно ще не вирішені.
Встановлено, що перебіг післяпологового ендометриту та ефективність його лікування тісно пов’язані з реалізацією в післяпологовому періоді механізмів саногенезу матки, її інволюції, елімінації лохій та активації місцевих факторів резистентності до мікробної колонізації (А.П.Ніконов та співавт., 1999; Е.А. Чернуха та співавт.,2000). Але ще достатньо не доведено, яку роль в патогенезі гнійно-запальних ускладнень пуерперія відіграють порушення кровообігу у післяпологовій матці. Літературні дані з цього питання обмежені (А.В. Логвіненко, А.П. Ніконов, 1991), але це є актуальним у зв’язку з тим, що, по-перше, інволюція матки пов’язана з післяпологовою перебудовою її кровообігу, а по-друге, усякий запальний процес – це перш за все є тканинна судинна реакція, яка також потребує корекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯПОЛОГОВОГО ЕНДОМЕТРИТУ З ВИКОРИСТАННЯМ У КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ МЕТОДУ БІОРЕЗОНАНСНОЇ СТИМУЛЯЦІЇ МАТКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок