Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Форми інтертекстуальності у східних поемах Дж. Г. Байрона

Форми інтертекстуальності у східних поемах Дж. Г. Байрона

Назва:
Форми інтертекстуальності у східних поемах Дж. Г. Байрона
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,50 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПАШНЯК Тетяна Григорівна
УДК 82.0: 821.111 (Байрон)
Форми інтертекстуальності у східних
поемах Дж. Г. Байрона
10.01.06 – теорія літератури
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Бовсунівська Тетяна Володимирівна,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри зарубіжної літератури.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Соловей (Гончарик) Елеонора Степанівна,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України,
провідний науковий співробітник відділу компаративістики;
кандидат філологічних наук,
Семків Ростислав Андрійович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, доцент кафедри філології.
Захист відбудеться «22» лютого 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01017, Київ-17, бульвар Тараса Шевченка, 14).
Із дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, Київ-17, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий «16» січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сьогодні синкретизація різних критичних методів у літературознавстві викликає особливе зацікавлення, оскільки допомагає осмислити специфіку літератури й увиразнює закономірності розгортання літературного процесу. Вивчення форм інтертекстуальності як закономірності поетичної структури тексту покликається до життя суто епістемологічною орієнтацією перегляду норм сучасної поетики. Дж. Фроу спостеріг, що інтертекстуальність і є онтологією нашого часу. Оскільки інтертекстуальність справді має епістемологічний сенс, то вона відбивається і на законах поетики. З’ясовуючи поетичні властивості байронівських текстів, надзвичайно важливо враховувати функціонування різних форм інтертекстуальності як поетичних конструктів, що значно збільшують знаковість письма. В нашій роботі особлива увага приділяється не стільки опису форм інтертекстуальності у Дж. Г. Байрона, скільки аналізу їх поетичних складових з метою видобуття глибинних сенсів.
Однією з найскладніших проблем є співвідношення форм інтертекстуальності з поетичним світом твору, або – з радикальною презентацією, за визначенням Н. Фрая. Така радикальна презентація поетичного світу зумовлюється поетичними конструктами форм інтертекстуальності поруч з іншими факторами. Важливим завданням сучасного літературознавства є осмислення змісту категорії “літературний твір”, який за сучасних умов все більше відповідає уявленню “системи форм інтертекстуальності”, яке провокується сучасним станом мислення та протистоїть в умовах України будь-яким соціологічним та культурно-історичним версіям літератури саме за рахунок збільшення уваги до власне тексту, до суто поетичної його парадигми.
Дослідження актуальне саме проекцією теорії інтертекстуальності на добу романтизму, прагненням вмотивувати залежність форм інтертекстуальності Дж. Г. Байрона від змісту, часом неоприявленого, проте незаперечно присутнього. Вперше розкриваються внутрішні закономірності смислопородження байронівського тексту, а також проводиться структуризація форм інтертекстуальності з урахуванням поетичних функцій.
Мета дослідження полягає у виявленні та систематизації різних форм інтертекстуальності та утворення поетики інтертексту східних поем Дж. Г. Байрона Досягнення цієї мети передбачає розв’язання таких завдань:
1) проаналізувати провідні форми інтертекстуальності у східних поемах Дж. Г. Байрона;
2) впорядкувати систему інтертекстуальних форм та вмотивувати їх появу; класифікувати їх в залежності від походження;
3) структурувати виділені форми інтертекстуальності як поетичну парадигму байронівських текстів;
4) охарактеризувати текстуальні, контекстуальні та метатекстуальні взаємозв’язки у східних поемах Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Форми інтертекстуальності у східних поемах Дж. Г. Байрона

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок