Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ОБ’ЄКТНО-РЕЛЯЦІЙНОГО СПОЛУЧЕННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ З БАЗАМИ ДАНИХ

МОДЕЛІ ОБ’ЄКТНО-РЕЛЯЦІЙНОГО СПОЛУЧЕННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ З БАЗАМИ ДАНИХ

Назва:
МОДЕЛІ ОБ’ЄКТНО-РЕЛЯЦІЙНОГО СПОЛУЧЕННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ З БАЗАМИ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,33 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Ляховець Сергій Віталійович
УДК 004.9:004.64
МОДЕЛІ ОБ’ЄКТНО-РЕЛЯЦІЙНОГО СПОЛУЧЕННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ З БАЗАМИ ДАНИХ
05.13.06 - автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент Четвериков Григорій Григорович, Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри програмного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти: 
доктор технічних наук, професор Самойленко Микола Іванович, Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедри систем автоматизованого проектування; 
кандидат технічних наук, доцент Петров Костянтин Едуардович, доцент кафедри прикладної математики Національного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України.
Провідна установа:
Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра прикладної математики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 19 ” січня 2005 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14, тел. (057) 702-14-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 17 ” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий С.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Керування магістральними трубопроводами – це важлива проблема, актуальність якої визначається постійним зростанням складності проектів і гігантською кількістю інформації, що збирається на всіх стадіях газотранспортного проекту. Інформація, що використовується для керування, має яскраво виражений просторовий контекст, що визначає практичну потребу застосування для керування магістральними трубопроводами сучасних геоінформаційних технологій.
Актуальність досліджень у даній галузі полягає у наступному: 
необхідність організувати на єдиних принципах і синхронізувати наявні й очікувані в майбутньому потоки інформації по газопроводу; 
потреба уніфікувати технології сполучення геоінформаційної системи (ГІС) з базою даних і за рахунок цього скоротити витрати на розробку; 
необхідність забезпечення користувачів якісною просторовою інформацією щодо стану газотранспортної системи; 
постійне збільшення обсягу інформації стосовно газотранспортних проектів, вимагає розвитку технологій керування цими даними; 
сучасні технології сполучення ГІС і реляційних баз даних (РБД) не повною мірою вирішують питання стикування об'єктної і реляційної моделі.
Інформація, що надходить від різних видів устаткування, локальна і подана в специфічній формі і різних форматах. За такими фрагментарними даними важко відтворити ситуацію на трубопроводі в цілому. Разом з тим для прийняття рішень і керування роботами на трубопроводі потрібна цілісна картина його поточного стану і навколишніх об’єктів. Для цього поточні й історичні дані потрібно інтегрувати в єдине інформаційне середовище, в якому в чіткий, наочній і придатній для управління формі відображається фактичний стан трубопроводу і прилеглих ділянок місцевості.
Моделі даних по трубопроводу забезпечують єдине розуміння й ефективне використання всієї змістовної інформації, що має просторовий контекст. Насамперед це стосується інтерпретації фізичного змісту одержаних даних, опису їхньої логічної структури, стандартизації форматів обміну даними між учасниками робіт.
Сучасна ГIС будується на об’єктно-орієнтованих принципах, а об’єктні дані вона зберігає в РБД. Постає питання використання об’єктно-реляційного адаптера для конвертації реляційних і об’єктних даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ ОБ’ЄКТНО-РЕЛЯЦІЙНОГО СПОЛУЧЕННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ З БАЗАМИ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок