Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ІНВАРІАНТНИХ МНОЖИН В ДИНАМІЧНИХ ОБ`ЄКТАХ НЕЙРОМЕРЕЖНОГО ТИПУ

АНАЛІЗ ІНВАРІАНТНИХ МНОЖИН В ДИНАМІЧНИХ ОБ`ЄКТАХ НЕЙРОМЕРЕЖНОГО ТИПУ

Назва:
АНАЛІЗ ІНВАРІАНТНИХ МНОЖИН В ДИНАМІЧНИХ ОБ`ЄКТАХ НЕЙРОМЕРЕЖНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,03 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНЕ КОСМІЧНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОСМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
МНАЦАКАНЯН Міранда Робертовна
УДК 515.126.4
АНАЛІЗ ІНВАРІАНТНИХ МНОЖИН В ДИНАМІЧНИХ
ОБ`ЄКТАХ НЕЙРОМЕРЕЖНОГО ТИПУ
01.05.04 — "Системний аналіз і теорія оптимальних рішень".
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Навчально-науковому комплексі "Інститут прикладного системного аналізу" Міністерства освіти і науки України та НАН України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук МАКАРЕНКО Олександр Сергійович професор кафедри Математичних методів системного аналізу Навчально науковий комплекс "Інститут прикладного системного аналізу" НАН та Міносвіти України
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник ЛИЧАК Михайло Михайлович, завідувач віділу Інституту космічних досліджень НАН та НКА України
кандидат фізико-математичних наук ДУДНИКОВ Петр Йосипович, доцент кафедри Математичного моделювання економічних процесів НТУУ "КПІ"
Провідна установа:
Інститут кібернетики імені В.М.Глушкова, м. Київ, НАНУ
Захист відбудеться 13.03.2002 р. о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.205.01 при Інституті космічних досліджень НАНУ та НКАУ, 03187, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту космічних досліджень НАНУ та НКАУ проспект Академіка Глушкова, 40.
Автореферат розісланий 13.02.2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Зєлик Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний світ є складним об'єктом дослідження, оскільки процеси, що відбуваються в ньому, перетинаються і визначаються політичними, економічними, структурними змінами. Тому в останні роки активно розвиваються методи моделювання як локальних так і глобальних великих складних систем.
Одним із можливих підходів математичного моделювання великих систем є використання апарату штучних нейронних мереж.
Моделі Хопфілда й інші моделі нейромережного типу описують широкий клас великих систем, в тому числі суспільних та геополітичних. Як приклади можна навести роботи М.З. Згуровского, О.С. Макаренка, С.П. Левкова, А.В. Доброногова; імітаційна комп'ютерна модель “Europa”, модель "Геополітика" і та ін.
Під час аналізу процесів у великих керованих системах часто з'являється багатозначність у поводженні системи. Процес їхньої еволюції не описується однозначно. Наявність набору керуючих параметрів та вибір керуючого параметру задачі без фіксації конкретного значення призводить до того, що систему треба розглядати в класі багатозначних відображень.
Різними питаннями теорії багатозначного відображення, вивчення топологічних властивостей та їхніми застосуваннями в економічної теорії, теорії ігор, теорії оптимального керування й інших питань займалися багато математиків (Х. Никайдо, Ж.П. Обен, И. Экланд, Б.Д. Гельман, В.В. Обухівський, А.Д. Мишкіс, Немицький, В.С. Мельник, В.Л. Макаров і ін.). У багатьох сферах прикладної математики важливу роль грають нерухомі точки багатозначного відображення. Сформульована Какутані теорема про нерухомі точки багатозначних відображень відкрила можливість численних досліджень.
Крім питання існування нерухомих точок у випадку багатозначності, у сучасній теорії і застосуваннях важливо також дослідження й інших властивостей динамічних систем, зокрема, важливою характеристикою є наявність того чи іншого типу інваріантості (незмінності) у системі.
Проблемам стійкості і існування інваріантної (мінімально інваріантної) множини системи присвячуються роботи багатьох авторів, як Е.А. Барбашина, Ю.А. Алимова, Б.М. Пшеничного, В.М. Кунцевича, М.М. Личака, В.І. Зубова і ін.). Подібні задачі виникають і при роботі з нейромережевими моделями.
Оскільки нейронні мережі можна використовувати як математичний апарат для моделювання процесів у складних системах, на сучасному етапі актуальним є дослідження специфіки розв'язків нового класу задач з асоціативною пам'яттю в залежності від параметра та структури системи, розгляд варіантів появи характеристик поведінки, що зберігаються в динамічних моделях, які описують великі системи з багатозначністю; вивчення появи інваріантної множини для систем нейромережного типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: АНАЛІЗ ІНВАРІАНТНИХ МНОЖИН В ДИНАМІЧНИХ ОБ`ЄКТАХ НЕЙРОМЕРЕЖНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок