Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИБІР ОПТИМАЛЬНОГО МАНЕВРУ ПРИ РОЗХОДЖЕННІ З ДЕКІЛЬКОМА СУДНАМИ

ВИБІР ОПТИМАЛЬНОГО МАНЕВРУ ПРИ РОЗХОДЖЕННІ З ДЕКІЛЬКОМА СУДНАМИ

Назва:
ВИБІР ОПТИМАЛЬНОГО МАНЕВРУ ПРИ РОЗХОДЖЕННІ З ДЕКІЛЬКОМА СУДНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,41 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Одеська національна морська академіяСеверін Віталій Васильович

УДК 656.61.052.484
ВИБІР ОПТИМАЛЬНОГО МАНЕВРУ ПРИ РОЗХОДЖЕННІ З ДЕКІЛЬКОМА СУДНАМИ

Спеціальність 05.22.16 – Судноводіння

Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наукОдеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній морській академії.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Симоненко Сергій Валентинович,
начальник державної установи
„Держгідрографія”

Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Вагущенко Леонід Леонідович
Одеська національна морська академія,
завідуючий кафедрою електронних комплексів
судноводіння
кандидат технічних наук
Сафін Ігор Вікторович,
представництво компанії “Ві-Шипс” в
Україні, м. Одеса, директор
Захист відбудеться 11 жовтня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.106.01 в Одеській національній морській академії за адресою 65029 м. Одеса, вул. Дідріхсона 8, корп. 1, зал засідання вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної морської академії за адресою 65029 м. Одеса, вул. Дідріхсона 8, корп. 2.
 
Автореферат розісланий 10 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Тарапата В.В.
д.т.н., професор


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Високий рівень безпеки мореплавання, який значною мірою визначається безпекою судноводіння, необхідний для забезпечення ефективної роботи морських суден. Найважливішою проблемою безпеки судноводіння є висока аварійність від зіткнення суден, яка, не дивлячись на заходи, що вживаються, до теперішнього часу не одержала задовільного рішення. Тому зниження аварійності від зіткнення суден залишається актуальним і зараз, а розробка і упровадження методів, направлених на зниження аварійності від можливих зіткнень суден являється актуальним і перспективним науковим напрямком.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. По змісту дисертаційна робота пов'язана з держбюджетною науково-дослідною роботою "Удосконалення методів безпечного судноводіння в складних умовах плавання", N ГР 0103U006406, в якій автор самостійно виконав розділ.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є розробка способу вибору безпечного маневру судна при розходженні з декількома цілями.
Гіпотезою дослідження прийняте припущення про те, що при небезпечному зближенні судна з декількома цілями залежно від початкової відносної позиції і параметрів руху цілей можливе існування траєкторій безпечного розходження маневруючого судна зі всіма цілями.
Головною задачею дослідження є розробка алгоритму безпечного розходження судна з декількома цілями, яка в дисертаційному дослідженні представлена трьома наступними незалежними складовими задачами:
1. Системний аналітичний опис керованого руху множини суден методами теорії координації, який дозволяє представити взаємодію множини суден у вигляді керованої динамічної системи.
2. Розробка способу формування ситуативного збурення, яке формалізує структуру множини навколишніх суден і визначає специфіку допустимої множини безпечних маневрів розходження.
3. Формування способу розрахунку границь допустимої множини безпечних маневрів розходження з декількома цілями і процедури розрахунку параметрів оптимального маневру.
Об'єктом дослідження є процес розходження суден в умовах виникнення загрози зіткнення, а предметом дослідження є безпечний маневр при розходженні оперуючого судна з декількома цілями.
У роботі застосовані слідуючи методи:
- теорії систем при визначенні складових задач дослідження;
- теорії координації при описі керованого руху суден;
- теорії управління при обґрунтуванні маневрів розходження суден;
- дослідження операцій і побудови моделей при розробці імітаційної моделі;
- кінематики тіл на площині.
Наукова новизна одержаних результатів. Проведені в дисертації наукові дослідження підтвердили прийняту гіпотезу.
Розроблено спосіб безпечного розходження судна, який відрізняється тим, що дозволяє розрахувати параметри маневру розходження з декількома небезпечними цілями, враховуючи заважаючі судна в районі маневрування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: ВИБІР ОПТИМАЛЬНОГО МАНЕВРУ ПРИ РОЗХОДЖЕННІ З ДЕКІЛЬКОМА СУДНАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок