Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНІ ЗМІНИ В УРСР: ПЛАНИ, ВТІЛЕННЯ, НАСЛІДКИ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х – 60-ТІ РОКИ ХХ СТ.)

АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНІ ЗМІНИ В УРСР: ПЛАНИ, ВТІЛЕННЯ, НАСЛІДКИ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х – 60-ТІ РОКИ ХХ СТ.)

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНІ ЗМІНИ В УРСР: ПЛАНИ, ВТІЛЕННЯ, НАСЛІДКИ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х – 60-ТІ РОКИ ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
АНДРОЩУК Олександр Володимирович
УДК (1-2/-4) 084 (477) “1940/1960”
АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНІ ЗМІНИ В УРСР:
ПЛАНИ, ВТІЛЕННЯ, НАСЛІДКИ
(ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х – 60-ТІ РОКИ ХХ СТ.)
07. 00. 01 – історія України.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі сучасної історії Інституті історії України Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ПАНЧЕНКО Петро Пантелеймонович,
Пошуково-видавниче агентство “Книга Пам’яті України”,
керівник авторського колективу.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ТИМЧЕНКО Сергій Михайлович,
Київського юридичний інститут МВС України,
начальник кафедри теорії держави і права;
кандидат історичних наук, доцент
РОМАНЮК Іван Миронович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені М.Коцюбинського,
доцент кафедри історії України.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, історичний факультет, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “28____” травня___________________ 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “_27__” квітня________________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах важливе значення має адміністративно-територіальний устрій держави – внутрішній поділ її території на частини з метою ефективного розв’язання питань соціально-економічного характеру у відповідності з яким формується структура і здійснюється функціонування органів управління. У стосунках між владними інституціями та соціумом, просторова організація суспільства виконує роль дієвого посередника, покликаного сприяти успішному практичному здійсненню економічних, соціальних, культурних та інших функцій держави.
Конституція України визначила принципові засади адміністративно-територіального устрою, проте перспективи його подальшого вдосконалення залишаються відкритими. На середину 90-х рр. ХХ ст. стало цілком очевидним, що успадкований від УРСР територіальний устрій виявився невідповідним для держави, в якій здійснюються кардинальні суспільно-політичні та соціально-економічні реформи. Усе це зумовило актуальність означеної проблеми, надало імпульсу дискусіям про можливості трансформування та доцільність збереження наявного адміністративно-територіального поділу. Сформувалося кілька підходів щодо вирішення визначеної проблеми. Прихильники одного з них відстоюють думку про нагальну необхідність проведення реформи адміністративно-територіального устрою України. Запропоновано ряд варіантів поділу, в яких фігурують поняття “край”, “земля”, “округа”, “волость”. Інша частина пропозицій стосується збереження колишньої системи адміністративно-територіальних одиниць. Останні роки означена проблема набула державного значення: на парламентському та урядовому рівнях створено спеціальні структури, що безпосередньо займаються підготовкою адміністративно-територіальної реформи. Поступово нагромаджуються відповідні інформаційно-аналітичні та картографічні матеріали. Підготовлено проект Закону “Про адміністративно-територіальний устрій України”.
В зв’язку з цим серйозного фахового аналізу потребує історія адміністративно-територіальних перетворень на українських землях. Вивчення досвіду минулого засвідчує, що кожному історичному періоду притаманні специфічні державно-правові й організаційні механізми практичного розв’язання вказаних проблем. Творення нових та реформування існуючих адміністративно-територіальних структур розглядається як дієвий інструмент досягнення позитивних результатів у державотворчих процесах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНІ ЗМІНИ В УРСР: ПЛАНИ, ВТІЛЕННЯ, НАСЛІДКИ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х – 60-ТІ РОКИ ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок