Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> апертурні Антени з дискретною РОБОЧОЮ Поверхнею (основи теорії та дифракційний аналіз)

апертурні Антени з дискретною РОБОЧОЮ Поверхнею (основи теорії та дифракційний аналіз)

Назва:
апертурні Антени з дискретною РОБОЧОЮ Поверхнею (основи теорії та дифракційний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,51 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Одеська НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ зв’язку ім. О. С. ПОПОВА
Цалієв Тамерлан Амранович
УДК 621.396.677.8
апертурні Антени з дискретною РОБОЧОЮ Поверхнею
(основи теорії та дифракційний аналіз)
05.12.07 ? антени та пристрої мікрохвильової техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Одеса ? 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова міністерства транспорту та зв’язку України
Науковий консультант – доктор технічних наук, професор
Воробієнко Петро Петрович,
Одеська національна академія зв'язку, ректор.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Горобець Микола Миколайович,
Харківській національній університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри прикладної електродинаміки;
доктор технічних наук, професор
Овсяніков Віктор Володимирович,
професор кафедри електронних засобів телекомунікацій Дніпропетровського національного університету;
доктор технічних наук, професор
Почерняєв Віталій Миколайович,
ЗАТ “Укртранскор”, голова правління, м. Київ.
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України, інститут
радіоелектроніки та телекомунікацій, м. Одеса.
Захист дисертації відбудеться 29 травня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.816.01 в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ковальська, 1, головний корпус, ауд. 222.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ковальська, 1.
Автореферат розісланий 24 квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор Іваницький А.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Повсюдне розширення кола задач, розв'язуваних за допомогою сучасних радіотехнічних систем, стимулює інтенсивний розвиток теорії й техніки пристроїв, що здійснюють просторову селекцію в процесі випромінювання й прийому електромагнітних хвиль - антен, коліматорів і фокусуючих пристроїв. Існує певний інтерес до нетрадиційних способів формування хвильових фронтів за допомогою антенних пристроїв з дискретною робочою поверхнею. Наприклад, досить давно відомі оптичні елементи, ідея створення яких базується на понятті зон Френеля, такі, як зонні пластинки Френеля-Соре (ЗПФ). Антенні пристрої з дискретною робочою поверхнею (АДРП) знаходять застосування не тільки в оптичному, але й у більше довгохвильових діапазонах.
У міліметровому й субміліметровому діапазонах довжин хвиль досліджуються можливості ЗПФ по формуванню полів і фокусуванню, створюються швидкодіючі системи радіобачення, засновані на моделюванні оптичних методів побудови зображення – квазіоптичне радіобачення, зокрема, в реальному масштабі часу. Антенні елементи з дискретними робочими поверхнями успішно використовуються в діапазоні НВЧ як лінзи й рефлектори дзеркальних антен, пасивні ретранслятори й кільцеві директори, багатокільцеві захисні екрани, плоскі коліматори й фокусуючі пристрої, антени в системах космічного зв'язку.
Отже, можна відзначити, що є значна різноманітність антенних елементів і пристроїв, робоча поверхня яких є розривною, дискретною, притому у різних діапазонах хвиль існує безліч практично важливих прикладів, де використання елементів антен із дискретною робочою поверхнею є корисним і необхідним. При цьому термінологія в цій області ще недостатньо установилася, а єдина класифікація таких поверхонь і взагалі відсутня.
З погляду можливості використання на практиці будь-яких дискретних поверхонь як елементів антен, фокусуючих пристроїв і коліматорів виникають істотно важливі питання про амплітудно-фазові розподіли струмів на поверхні антени, полів у фокальній області та поблизу розкриву, характерних особливостях діаграм спрямованості та розсіювання. Теоретичний та практичний інтерес також представляють: коефіцієнт спрямованої дії, частотні й фокусуючі властивості, а для з'ясування переваг і недоліків корисне порівняння їх з характеристиками апертурних антен інших типів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: апертурні Антени з дискретною РОБОЧОЮ Поверхнею (основи теорії та дифракційний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок