Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИМВОЛ У ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ М. БЕРДЯЄВА: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ

СИМВОЛ У ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ М. БЕРДЯЄВА: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ

Назва:
СИМВОЛ У ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ М. БЕРДЯЄВА: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
ДЯЧЕНКО ГАЛИНА ВІКТОРІВНА
УДК 811.161.1’42:1  Бердяєв
СИМВОЛ У ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ М. БЕРДЯЄВА:
ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі російського мовознавства та комунікативних технологій Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
СИНЕЛЬНИКОВА Лара Миколаївна,
Луганський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри російського мовознавства
та комунікативних технологій.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
СЕЛІВАНОВА Олена Олександрівна,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
професор кафедри загального та російського мовознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
САВЧЕНКО Людмила Ростиславівна,
Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна,
доцент кафедри російської мови.
Захист відбудеться 02.07. 2008 р. о    годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.08 у Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4).
Автореферат розісланий  .06.2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А. Г. Шиліна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Філософський дискурс становить величезний інтерес для сучасної когнітивної лінгвістики, що досліджує мовні форми втілення думки. Вивчаються специфіка слова у філософських текстах (Т. Н. Преснякова, В. В. Бібіхін), деякі прийоми побудови філософського міркування, аргументації (Г. А. Брутян, Ю. К. Мельвіль, Дж. Пассмор та ін.), жанри філософських дискурсів (О. В. Золотухіна-Аболіна, Д. В. Анкін), одиниці філософського дискурсу – поняття, метафора, концепт, символ (Л. М. Богата, Г. О. Єрмоленко, О. Ф. Лосєв, С. Л. Катречко та ін.). Аналізується філософська мова окремих філософів і філософських напрямів (О. Б. Вайнштейн, Т. В. Васильєва, А. В. Марцева, Т. А. Міллер, А. І. Кобзєв, Т. М. Снітко, В. С. Спірін, Н. С. Автономова, Л. М. Грановська та ін.). Менш досліджено мову російської філософії конкретних епох, зокрема початку ХХ ст. Однак власне лінгвістичний підхід до філософського дискурсу репрезентований незначною кількістю робіт (Л. М. Синельникова; Л. В. Щеглова, В. В. Щеглов). Про важливість вивчення мови філософії М. Бердяєва йдеться практично в кожному дослідженні його творчості, проте тільки в роботах Г. П. Федотова, Ф. А. Степуна, П. Мьордока, Д. Лоурі, В. О. Кувакіна, Я. Кротова містяться окремі характеристики мови філософа. Філософська концепція мови М. Бердяєва запропонована С. А. Титаренком. Проте з лінгвістичних позицій проблему філософської мови М. Бердяєва не досліджено.
Актуальність дисертаційного дослідження визначається стійким інтересом, який постійно зростає, до творчої спадщини М. Бердяєва у світовій гуманітарній думці, що зумовлено парадигмальністю його філософії для осмислення та вирішення проблем сучасної культури. Мовна особистість філософа є найціннішим прикладом мовної творчості, яка активно протистоїть тенденціям стандартизації та спустошення мови сучасним „масовим суспільством”. Мова творів М. Бердяєва є очевидно індивідуальною й специфічною в усій традиції російської філософії (у західній філософії ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СИМВОЛ У ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ М. БЕРДЯЄВА: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок