Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
САМОЙЛОВА АЛІНА ГЕННАДІЇВНА
УДК 159.923.42:378.14
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькому державному університеті МОН України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Шевченко Наталія Федорівна,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка
АПН України, докторант
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Саннікова Ольга Павлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д. Ушинського (м. Одеса) МОН України,
завідувач кафедри психології
кандидат психологічних наук, доцент
Папуча Микола Васильович,
Ніжинський державний педагогічний університет
ім. М.В.Гоголя МОН України,
завідувач кафедри практичної психології
Провідна установа Харківський національний університет ім. В.Н Каразіна,
кафедра прикладної психології, м. Харків.
Захист відбудеться “22” березня 2005 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім.Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий “21” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах трансформації сучасної системи освіти України у напрямку її гуманізації й гуманітаризації, зростання вимог до творчого потенціалу особистості, розробки і впровадження нових інформаційних і психолого-педагогічних технологій навчання, в тому числі і в галузі підготовки майбутніх суб’єктів професійної психологічної діяльності, задача наукового обґрунтування зазначеної тенденції перетворюється в одну із найбільш актуальних проблем, адже досконале володіння майбутніми психологами своєю професійною діяльністю постає запорукою задоволення як широкого кола освітянських проблем, так і тих, що безпосередньо пов’язуються із актуалізацією суб’єктної активності особистості. В цьому зв’язку виняткового значення набуває дослідження процесу формування на етапі вузівської підготовки професійної свідомості як ключової категорії, якою забезпечується належна продуктивність навчально-виховного процесу, зокрема, у ланці вищої психолого-педагогічної освіти.
В результаті подальшого осмислення вітчизняними психологами попереднього досвіду, передусім творчої спадщини Г.С.Костюка, психологічна теорія і практика збагатилася новими ідеями і підходами як загальнотеоретичного, так і прикладного штибу (Г.О. Балл, С.Д. Максименко, В.О. Моляко, В.В. Рибалка, Н.В. Чепелєва, Т.С. Яценко), в тому числі і в контексті дослідження змістовно-процесуальних характеристик свідомості й самосвідомості особистості (М.Т. Макаров, Н.Ф. Наумова, В.І. Слободчиков, Ю.М. Швалб, А.І. Яценко), а також в річищі дослідження проблеми професіоналізації майбутніх психологів (О.Ф. Бондаренко, Л.В. Долинська, Ж.П. Вірна, В.Г. Панок, Н.І. Пов’якель, В.Д. Потапова, Н.В. Пророк, О.П. Саннікова, Л.Г. Терлецька, Н.В. Чепелєва, Т.С. Яценко).
Проте, у наведених вище роботах досліджувана нами проблематика аналізується переважно з огляду загальнотеоретичних закономірностей розвитку особистості (Г.О.Балл, М.Й. Боришевський, С.Д. Максименко, Л.М. Мітіна, В.А. Семиченко, Т.М. Титаренко, Т.Д. Щербан, Т.С. Яценко), в той час як проблема специфіки формування професійної свідомості майбутніх психологів на етапі їх вузівської підготовки залишає чимало відкритих питань як у теоретичній, так і практичній площині.
Виходячи із актуальності зазначеної проблеми, недостатнього розроблення її у сучасній педагогічній психології, потребами педагогічної практики у дійовій реалізації принципу розвивального навчання, було визначено тему дисертаційного дослідження “Особливості формування професійної свідомості майбутніх психологів“.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок