Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УРАЖЕННЯ НИРОК У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ГЕПАТИТИ

УРАЖЕННЯ НИРОК У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ГЕПАТИТИ

Назва:
УРАЖЕННЯ НИРОК У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ГЕПАТИТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,09 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕФРОЛОГІЇ
КОМІНКО Лілія Василівна
УДК616.61:616.36-002
УРАЖЕННЯ НИРОК У ХВОРИХ
НА ХРОНІЧНІ ГЕПАТИТИ
14.01.37 – нефрологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Головному військовому клінічному ордена Червоної Зірки госпіталі Міністерства оборони України, Українській військово-медичній академії Міністерства оборони України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Лапчинська Інна Ігорівна
Українська військово-медична академія
МО України, кафедра військової терапії,
професор кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Дудар Ірина Олексіївна, Інститут нефрології АМН України, відділ еферентних технологій, завідувач відділу;
доктор медичних наук, професор Лисенко Григорій Іванович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра сімейної медицини, завідувач кафедри.
Провідна установа:
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
МОЗ України, кафедра госпітальної терапії №2.
Захист відбудеться 15.12.2005 р. о_11__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.565.01 при Інституті нефрології АМН України за адресою: 02125, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту нефрології АМН України за адресою: 02125, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9а.
Автореферат розісланий 09.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Величко М.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останнє десятиріччя поширилася інфікованість населення вірусами гепатитів В (HBV) і С (HCV): маркери HBV-інфекції виявляються у 2 млрд. населення світу, HCV інфіковано більше 500 млн. людей. Вірусні гепатити (ВГ) посідають четверте місце серед причин смертності населення. В Україні інтенсивний показник захворюваності на ВГ коливається від 60 до 380 на 100 000 населення (М.А. Андрейчин, 2001). Захворюваність на хронічні гепатити (ХГ) по Україні складала в 1999 році 440,7 на 100 000 населення. Розвитку ХГ сприяють систематичне вживання гепатотоксичних медикаментів, потрапляння в організм людини отрут та хімічних чинників, пов’язаних із забрудненням зовнішнього середовища (Ю.В. Белоусов и соавт., 2002).
Ураження нирок спостерігається в 14% випадків вірусних гепатитів В і може перебігати за типами: хронічна хвороба нирок І стадія: гломерулонефрит (ХХН І: ГН) (12,6%) і ХХН І: тубулоінтерстиціальний нефрит (ХХН І: ТІН) (1,4%) (Н.А. Мухин, 1999). Нирки в нормі відіграють неабияку роль у процесах зсідання і фібринолізу, їх ураження при ХГ призводить до виразних проявів внутрішньосудинного зсідання крові, що призводить до внутрішньоклубочкового мікротромбоутворення, заміщення капілярного русла ділянками гіалінозу і склерозу (И.Н. Бобкова и соавт., 1999; T. Yamaguchi et al., 2001). У доступній нам науковій літературі ми зустріли мало робіт, присвячених цьому питанню. Мало висвітлені зміни імунної системи при ХГ із ураженням нирок, хоча роль її у патогенезі останнього є безсумнівною. Зовсім не знайдено відомостей про зв’язок порушень водно-сольового обміну з ураженням нирок при хронічних алкогольних гепатитах (ХАГ). Не проведені чіткі клініко-лабораторні паралелі ураження нирок при ХГ та не розроблені схеми їх корекції залежно від типу ураження.
Враховуючи високу поширеність ХГ та часте ураження нирок на їх тлі, недостатність висвітлення даного питання в літературі, доцільно удосконалити діагностику, лікування і профілактику вторинних нефропатій у хворих на ХГ. Вирішенню даних питань присвячена ця робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідної роботи кафедри військової терапії Української військово-медичної академії МО України (УВМА) “Наукове обґрунтування удосконалення якості надання медичної допомоги військовослужбовцям на рівні медичних підрозділів військових частин” (УДК 616.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УРАЖЕННЯ НИРОК У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ГЕПАТИТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок