Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДУЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ.

ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДУЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ.

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДУЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,19 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
Рябова Валентина Олександрівна
УДК 37.013
ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДУЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ.
Спеціальність 13.00.09 – теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П. Драгоманова.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Панченко Григорій Денисович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, декан вечірнього факультету
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Фурман Анатолій Васильович,
Інститут експериментальних систем освіти
при Тернопільській академії народного господарства, директор
кандидат педагогічніх наук, доцент
Борисюк Світлана Олексіївна,
Ніжинський державний педагогічний
університет імені Н.В.Гоголя, доцент кафедри
Провідна установа: Тернопільский державний педагогічний університет імені В.Гнатюка
(Міністерство освіти і науки України)
Захист дисертації відбудеться "???" листопада 2000 року о ????????год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, Київ-30, вул.Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, Київ-30, вул.Пирогова, 9).
Автореферат розісланий "????" жовтня 2000 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Л.В.Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженості теми. Одним із завдань трансформації національної системи освіти до європейського соціально-культурного простору є технологічне переоснащення організаційних моделей сучасного навчально-виховного процесу. Є об’єктивна потреба в ефективних дидактичних технологіях, які б забезпечували неперервну розвивальну взаємодію співучасників навчання, сприяли впровадженню інноваційних підходів у практику сучасної школи.
У сучасній дидактиці існує значна кількість методів навчання, які належним чином не організовані в освітні технології, що, у свою чергу, знижує ефективність соціально унормованої педагогічної взаємодії в навчальному процесі ,а впровадження уже оновлених технологій навчання гальмується тим, що чітко не окреслена їхня інноваційність та експериментально-дослідна ефективність.
Серед тенденцій наукової розробки новітніх технологічних структур у сфері освіти найоригінальнішими і найзмістовнішими визнані модульні технології навчання (А.М.Алексюк, К.Я.Вазіна, А.А.Гуцинськи, Г.Овенс, Є.В.Сковін, Дж.Рассел, П.І.Третьяков, П.А.Юцявічене).
Певне історико-теоретичне обгрунтування одержав принцип модульності, реалізація якого у сфері освіти характеризується міждисциплінарністю і багатоаспектністю (В.Огнев’юк та А Фурман).
Вивчення теоретичних засад і практичних передумов організації модульного навчання показало, що донині не проведена теоретико-методологічна експертиза їх новизни, рівня наукового обгрунтування та реальної ефективності в діяльності педагогічних колективів. Це істотно ускладнює ситуацію в проведенні наукового пошуку найбільш прийнятних для стратегії реформування національної освіти дидактичних моделей, програмово-методичних засобів і технологій роботи з вихованцями.
Таким чином вибір теми дисертації зумовлений важливим науковим завданням – з’ясувати, у чому новизна модульних технологій навчання, і виявити їх прогностичну та реальну ефективність у діяльності сучасної середньої школи. Тема входить до плану науково-дослідних робіт Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та затверджена на координаційній раді з психолого-педагогічних досліджень АПН в Україні .(протокол №5 від 14 червня 1999р.).
Об’єктом дослідження є навчальний процес як система організації мети, завдань, змісту, форм, засобів і результатів спільної пізнавальної діяльності вчителя і учнів, а його предметом – модульні технології навчання як складна сукупність методів неперервної педагогічної взаємодії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДУЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок