Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення температурної тріщиностійкості асфальтобетонних шарів за рахунок використання синтетичних сіток

Підвищення температурної тріщиностійкості асфальтобетонних шарів за рахунок використання синтетичних сіток

Назва:
Підвищення температурної тріщиностійкості асфальтобетонних шарів за рахунок використання синтетичних сіток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,98 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
міністерство освіти і науки україни
національний транспортний університет
Ладиженський Ігор Сергійович
удк 625.02:625.852.061
Підвищення температурної тріщиностійкості асфальтобетонних шарів за рахунок використання синтетичних сіток
05.22.11 – Автомобільні шляхи та аеродроми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Мозговий Володимир Васильович, Національний транспортний університет, завідуючий кафедрою дорожньо-будівельних матеріалів і хімії.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Савенко В’ячеслав Якович, Національний транспортний університет, завідуючий кафедрою будівництва та експлуатації доріг.
кандидат технічних наук, професор
Прусенко Євген Дмитрович, начальник Управління науково-технічної політики Державної служби автомобільних доріг України.
Провідна установа: Національний університет „Львівська політехніка”, кафедра „Автомобільні шляхи” Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться ”11” березня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.02 при Національному транспортному університеті за адресою: 01010, Україна, м. Київ, вул. Суворова 1, ауд. 333а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету (01103, Україна, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42).
Автореферат розіслано 3 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук І.А. Рутковська
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Незважаючи на широке застосування асфальтобетонних шарів у дорожньому будівництві і великий досвід підвищення їх якості, руйнування у вигляді поперечних тріщин при зниженні температури залишаються одними із найбільш поширених. Поява температурних тріщин є джерелом подальшого руйнування як самих асфальтобетонних шарів так і всього дорожнього одягу.
Забезпечення температурної тріщиностійкості асфальтобетонних шарів є важливою задачею при будівництві вулиць, доріг і аеродромів. Особливу актуальність це питання набуває у зв’язку із збільшеною потребою в реконструкції або ремонті існуючого старого покриття, що вже має поперечні температурні тріщини. В такому випадку швидко з’являються копіюючі температурні тріщини в асфальтобетонних шарах над існуючими тріщинами в основі.
Використання традиційних рішень з покращення якості асфальтобетонних сумішей за рахунок вдосконалення підбору складу, введення в них різних модифікуючих домішок, удосконалення технології приготування не вирішує в повній мірі підвищення температурної тріщиностійкості асфальтобетонних шарів для забезпечення їх необхідної довговічності.
Виконані наукові дослідження та практичний досвід останніх років показали, що підвищення довговічності асфальтобетону може бути досягнуто шляхом його макроармування із застосуванням синтетичних сіток. Це забезпечує підвищення його міцності на розтяг і покращує здатність сприймати розтягуючі температурні напруження. Завдяки цьому збільшується опір асфальтобетонних шарів розтягуючим напруженням, що сприяє підвищенню їх температурної тріщиностійкості. Механізм роботи армуючих сіток в асфальтобетонних шарах пояснюють наступною схемою – з появою розтягуючих напружень в асфальтобетоні їх починає сприймати, включаючись у роботу, армуюча сітка. Армуюча сітка в асфальтобетонних шарах підвищує опір розтягуючим зусиллям при зміні температури і сприяє підвищенню довговічності.
Однак до цього часу відсутній науково обґрунтований метод розрахунку на температурну тріщиностійкість армованих асфальтобетонних шарів, що не дозволяє цілеспрямовано та ефективно регулювати температурну тріщиностійкість асфальтобетонних шарів.
Таким чином, актуальність роботи обумовлена необхідністю вирішення важливої задачі – підвищення температурної тріщиностійкості асфальтобетонних шарів за рахунок їх макроармування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Підвищення температурної тріщиностійкості асфальтобетонних шарів за рахунок використання синтетичних сіток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок