Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ДО ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СУЧАСНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ДО ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СУЧАСНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

Назва:
ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ДО ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СУЧАСНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГ
ОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
МИРОШНИЧЕНКО ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
УДК 378.126:371.036
ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ
ДО ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ
У СУЧАСНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент
ЛЕЩЕНКО Марія Петрівна, Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, завідувачка кафедри дошкільної педагогіки, м.Полтава.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
ВАСЯНОВИЧ Григорій Петрович,
Львівський науково-практичний центр Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу гуманітарної освіти, м.Львів;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
МАСОЛ Людмила Михайлівна, Інститут проблем виховання АПН України, завідувачка лабораторії естетичного виховання, м.Київ.
Провідна установа: Луганський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Луганськ.
Захист дисертації відбудеться 14 березня 2001 року о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 14 лютого 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Естетичне виховання особистості — важлива теоретична і практична проблема. У Державній національній програмі "Освіта" ("Україна XXI століття") наголошується на необхідності підготовки вчителів до практичного впровадження особистісно орієнтованих виховних систем. Потужний розвиток технічних засобів зв’язку та мовлення, широке впровадження нових комунікаційних технологій зумовили якісні зміни в інформаційній галузі. Наука і освіта становлять фундамент розбудови інформаційного суспільства. Тому на освітян покладено важливе завдання — формувати у вихованців новий інформаційний світогляд. Успішно розв’язати цю проблему можливо за умови виховання естетично грамотної особистості, здатної орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі. Тенденції розвитку суспільства яскраво свідчать про явища дегуманізації, витіснення естетичного начала з різних сфер людського буття. Домінанта надається прагматично-раціональним технологіям, які нерідко змушують нехтувати суб'єктивними і духовними аспектами життя. У потужному інформаційному просторі людина не може визначити особистісно значущі матеріали, встановити їх естетичну вартість і часто перетворюється у пасивного споживача продукції засобів масової інформації. У такий спосіб здійснюється стандартизація людської свідомості, ведеться уніфікація, деперсоналізація особистості, втрачається різноманітність життя. Особливий вплив має масова комунікаційна продукція на молодь, а це є серйозною небезпекою для майбутнього розвитку суспільства, оскільки низькосортні інформаційні матеріали проповідують культ насильства, жорстокості, сексуальної вседозволеності. У зв'язку з таким станом Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла 5 жовтня 2000 року рішення “Про захист прав неповнолітніх телеглядачів”, в якому зобов'язала телерадіоорганізації України обмежити практику трансляцій передач, у котрих домінують теми насильства та еротики.
Вітчизняна теорія і практика виховання виявилася непідготовленою до шквалу інформації, яка увійшла у кожну оселю через мас-медіа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ДО ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СУЧАСНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок