Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО–ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

ОРГАНІЗАЦІЙНО–ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО–ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
державна податкова адміністрація України
Національна академія державної податкової служби України
Брижко Валерій Михайлович
УДК 342.721:681.3.02
ОРГАНІЗАЦІЙНО–ПРАВОВІ ПИТАННЯ
ЗАХИСТУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ
Спеціальність 12.00.07 теорія управління;
адміністративне право і процес; фінансове право;
інформаційне право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково–дослідному центрі правової інформатики Академії правових наук України.
Науковий керівник: |
доктор юридичних наук, професор
Калюжний Ростислав Андрійович,
начальник кафедри теорії держави і права
Національній академії внутрішніх справ України
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, доцент
Фролова Олена Григорівна,
Національний університет внутрішніх справ України
кандидат юридичних наук,
старший науковий співробітник
Наумов Володимир Леонідович,
Українська академія зовнішньої торгівлі
Провідна установа: |
Національна юридична академії України
імені Ярослава Мудрого
Захист відбудеться 5 липня 2004 р. о 12 годині на за-сіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.02 у Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. К.Маркса, 31.
Автореферат розісланий 2 червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Забарний Г.Г.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Побудова в Україні демократичної, соціальної, правової держави, найвищою цінністю в якій визнаються людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека та підтримання ефективного функціонування державних інститутів, пов’язана із необхідністю вдосконалення захисту суб'єктивних громадянських прав. Виходячи з положень статей 3 та 21 Конституції України від 1996 року, які визначають природне право початком і основою української правової системи, державне управління передбачає наявність двох головних аспектів: правоохоронного, який полягає у можливості реалізації прав і свобод людини, та правозахисного щодо захисту порушених суб’єктивних прав. Мета захисту – припинення правопорушення та відновлення бажаних для людини, суспільства або держави прав і свобод, встановлених нормативно–правовим актом чи договором. Це потребує вжиття засобів державного управління, тобто застосування організаційно–правових заходів упорядкування суспільних відносин щодо реалізації декларативних прав.
Управління дозволяє стабілізувати будь-яку систему, зберегти її функціональну визна-ченість, підтримати у стані динамічної рівноваги з середовищем, забезпечити удосконалення, тобто воно є антиподом дезорганізації. Тому управління як правовий механізм, тобто система упорядкування юридичними та організаційними засобами суспільних відносин щодо реалізації потреб людини, суспільства і держави в політичних, економічних, технологічних, медичних, освітянських, культурних, інформаційних, правоохоронних та інших процесах, набуває значення цільового напряму суспільного розвитку, заснованого на пізнанні його законів та аналізі наслідків. Таке трактування приводить до розуміння ролі інформації як керівного фактора управління суспільного життя, за яким будь-яка динамічна система органічно пов’язана із перебігом інформації.
У XX сторіччі з виникненням комп’ютера розпочалися процеси проникнення в усі сфери діяльності людини, суспільства і держави інформаційно–комп’ю-терних технологій та телекому-нікаційних мереж. Ці процеси мають два аспекти.
З одного боку, нові техноло-гії та засоби комунікації дозволяють “стискати” час та “скоро-чувати” відстані, отримувати політичні, економічні, технологічні та інші переваги як у плані досягнення інтересів окремої особи, так і в масштабах груп людей, кра-їни, регіону, світової спільноти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО–ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок