Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ГІРНИЧОПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ

ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ГІРНИЧОПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ

Назва:
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ГІРНИЧОПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Сухіна Олена Миколаївна
УДК 330.16 : 622
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ГІРНИЧОПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування і охорони
навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України.
Науковий керівник: доктор економічних наук Міщенко Володимир Сергійович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу регіональних проблем використання мінерально-сировинних ресурсів та охорони надр.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Коваль Ярослав Васильович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем використання і охорони лісових ресурсів;
кандидат економічних наук Рогач Світлана Михайлівна, Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, доцент кафедри аграрної економіки.
Провідна установа:
Інститут економіки НАН України, відділ ресурсного потенціалу агропромислового комплексу України, м. Київ.
Захист відбудеться 10 лютого 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України за адресою: 01032, м. Київ – 32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України за адресою: 01032, м. Київ – 32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “28” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор С.І.Бандур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гірничовидобувна діяльність пов'язана зі значними впливами на довкілля, що особливо проявляється в Україні в старих гірничопромислових регіонах (ГПР) - Донецькому, Львівсько-Волинському, Прикарпатському та інш. На даний час гостро постало питання реабілітації територій гірничопромислових регіонів, що зокрема пов'язано з початком реструктуризації та закриттям значної кількості шахт і кар'єрів. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1999 р. № 1606 “Про Концепцію поліпшення екологічного становища гірничовидобувних регіонів України” розпочалась розробка програмних заходів і нормативно-правового забезпечення завдань з екологічної реабілітації територій, серед них і проекту Закону України “Про екологічну реабілітацію територій”. Зазначені заходи здійснюються в умовах гострої нестачі коштів, що висуває жорсткі вимоги до створення відповідного економічного механізму та їх економічного обґрунтування в цілому. За обмежених фінансових можливостей, важливого значення набуває наукове забезпечення визначення найбільш пріоритетних за еколого-економічними критеріями природоохоронних заходів.
В даній роботі викладаються результати досліджень по еколого-економічній оцінці реабілітаційних заходів, по створенню відповідної методичної бази, заснованої на співставленні вигод і витрат, та по розробці нормативно-правових засад відповідної діяльності. Актуальність такої постановки питання пов'язана з масштабною реструктуризацією гірничовидобувної промисловості України і, зокрема, з реалізацією заходів ”Програми закриття неперспективних вугільних шахт та розрізів”, а також з розробкою законодавчих актів стосовно реабілітації гірничопромислових регіонів.
Теоретично-методичні засади вирішення еколого-економічних народногосподарських проблем та ефективності природоохоронних заходів розроблялися в роботах Борщевського П.П., Гофмана К.Г., Дорогунцова С.І., Реймерса Н.Ф., Трегобчука В.М., Хачатурова Т.С., Барда Ж.-Ф., Оутса У.Е. та інших вітчизняних та зарубіжних вчених.
Питання визначення еколого-економічних пріоритетів у природоохоронній діяльності торкаються у своїх працях: Бесєда М.І., Бистряков І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ГІРНИЧОПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок