Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> негативні психічні стани та реакції працівників аварійно-рятувальних підрозділів МНС України в умовах надзвичайної ситуації

негативні психічні стани та реакції працівників аварійно-рятувальних підрозділів МНС України в умовах надзвичайної ситуації

Назва:
негативні психічні стани та реакції працівників аварійно-рятувальних підрозділів МНС України в умовах надзвичайної ситуації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,72 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
УНІВЕРСИТЕТ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ
МИРОНЕЦЬ Сергій Миколайович
УДК 159.96:551.589.6
негативні психічні стани та реакції працівників аварійно-рятувальних підрозділів МНС України
в умовах надзвичайної ситуації
19.00.09 – психологія діяльності в особливих умовах
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній академії оборони України, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Корольчук Микола Степанович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра загальної та інженерної психології, професор.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Сафін Олександр Джамільович,
Національна академія Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, кафедра військової педагогіки та психології, професор.
кандидат психологічних наук, доцент
Кислий Віталій Дмитрович,
Харківський університет Повітряних Сил
ім. І. Кожедуба, кафедра психології та педагогіки, начальник кафедри.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, м. Київ.
Захист відбудеться “12” травня 2007 р. о 10-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.707.02 в Університеті цивільного захисту України за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевська, 94.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Університету цивільного захисту України за адресою: 61023, Харків, вул. Чернишевська, 94.
 
Автореферат розісланий “10” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Христенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виконання завдань в умовах надзвичайних ситуацій (НС) з психологічної точки зору характеризується негативним впливом на психіку людини широкого спектру несприятливих, дискомфортних і загрозливих факторів. Спеціалісти, які направляються в зони НС для виконання рятувальних та інших невідкладних робіт, підлягають не тільки значному ризику виникнення нервово-психічних розладів, психічних дезадаптацій і стресових станів, а й фізичній загрозі особистому здоров’ю (життю). Такі негативні впливи нерідко стають причиною зривів у професійній діяльності, зниження працездатності, міжособистісних конфліктів, порушень дисципліни, зловживання алкоголем, інших негативних явищ (О.В. Тімченко, С.І. Яковенко, В.М. Крайнюк та ін.).
Тривала дія комплексу шкідливих чинників призводить до погіршення функціонального стану й працездатності та розвитку преморбідного стану й патології (Г.Л. Апанасенко, М.С. Корольчук, А.В. Самойлик, В.В. Стасюк, І.А. Сапов, О.С. Солодков та ін.).
Разом з тим, під впливом умов життєдіяльності, особливостей та характеру професійної діяльності, у рятувальників відбуваються багатогран-ні зміни з боку функцій ор-ганізму, знижується ефективність вико-нання професійних обов’язків (І.А. Медвєдєв, А.М. Столяренко, Ю.М. Забродін, К.К. Платонов, В.І. Осьодло, П.П. Криворучко, Р.А. Шпак та ін.). Тривале виконання службових обов'язків у напруженій обстановці призводить до дезадаптації, до зниження опірності організму, до нервово-психічних перенапруг, результатом чого є розвиток стійких негативних психічних станів.
Як свідчить аналіз літератури, природа негативних психічних станів, які виникають у професіоналів різних категорій, досліджувалася неодноразово (Є.М. Алексеєв, І.В. Бринза, Ф.Є. Василюк, Є.П. Ільїн, К.Е. Ізард, А.М. Карпухіна, А.Б. Леонов, В.І. Медведєв, В.Л.  Марищук, В.М. Мясищев, А.О. Прохоров, А.Ц. Пуні, О.Д. Сафін, Н.В. Тарабрина та ін.), проте проблема впливу негативних психічних станів на психіку рятувальників під час виконання ними завдань у реальних умовах надзвичайної ситуації не досліджувалася взагалі.
Успішність функціонування системи заходів з психологічного забезпечення професійної діяльності рятувальників залежатиме від комплексного наукового аналізу факторів і причин, що зумовлюють виникнення негативних психічних станів та реакцій працівників МНС України, всебічного дослідження психологічних закономірностей та умов зниження рівня психічних втрат і психічної недієздатності серед рятувальників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: негативні психічні стани та реакції працівників аварійно-рятувальних підрозділів МНС України в умовах надзвичайної ситуації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок