Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ ГЕНУ GCR1, ЩО КОНТРОЛЮЄ КАТАБОЛІТНУ РЕПРЕСІЮ У МЕТИЛОТРОФНИХ ДРІЖДЖІВ HANSENULA POLYMORPHA

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ГЕНУ GCR1, ЩО КОНТРОЛЮЄ КАТАБОЛІТНУ РЕПРЕСІЮ У МЕТИЛОТРОФНИХ ДРІЖДЖІВ HANSENULA POLYMORPHA

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ГЕНУ GCR1, ЩО КОНТРОЛЮЄ КАТАБОЛІТНУ РЕПРЕСІЮ У МЕТИЛОТРОФНИХ ДРІЖДЖІВ HANSENULA POLYMORPHA
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біології клітини
Стасик Олег Володимирович
УДК 577.214:582.282.23:576.311.34
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ГЕНУ GCR1, ЩО КОНТРОЛЮЄ КАТАБОЛІТНУ РЕПРЕСІЮ У МЕТИЛОТРОФНИХ ДРІЖДЖІВ
HANSENULA POLYMORPHA
03.00.11 – цитологія, клітинна біологія, гістологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті біології клітини НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України,
Сибірний Андрій Андрійович,
Інститут біології клітини НАН України, директор, завідувач відділу молекулярної генетики і біотехнології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України,
Підгорський Валентин Степанович,
Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, директор, завідувач відділу фізіології промислових мікроорганізмів;
доктор біологічних наук,
Луцик Максим Дмитрович,
Інститут біології клітини НАН України,
пров. наук. співр. відділу регуляції проліферації клітин.
Провідна установа: Інститут фізіології рослин та генетики НАН України, м. Київ
Захист відбудеться "11" червня 2004 року о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.246.01 при Інституті біології клітини НАН України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 14/16.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Iнституту бiології клітини НАН України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 14/16.
Автореферат розісланий "7" травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук Д. В. Федорович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження молекулярних механізмів, що лежать в основі регуляції метаболізму та гомеостазу органел еукаріотичної клітини, є актуальною проблемою сучасної клітинної біології. Основним регуляторним механізмом, що забезпечує адаптацію метаболізму до змін навколишнього середовища у мікроорганізмів, є диференційна регуляція транскрипції генів. Важливими факторами, що викликають таку регуляцію, є різноманітні стресові умови, а також наявність у середовищі того чи іншого джерела азоту та вуглецю. Так, наприклад, присутність в середовищі глюкози, яка є “фаворитним” ростовим субстратом для більшості мікроорганізмів, викликає репресію транскрипції декількох груп генів за механізмом, відомим під назвою “катаболітна репресія” (Magasanik, 1969). Хоча на сьогодні досягнуто значного прогресу у встановленні молекулярного механізму явища катаболітної репресії у мікроорганізмів, декілька його ключових етапів залишаються нез’ясованими. В першу чергу це стосується еукаріотичних мікроорганізмів, зокрема дріждів, важливих для біотехнології та медицини.
Механізми катаболітної репресії досліджувались майже виключно на моделі пекарських дріжджів Saccharomyces cerevisiae. В той же час, молекулярно-генетичні дослідження інших, так званих неконвенційних видів дріжджів, також розпочали інтенсивно розвиватися, що зумовлено зростанням промислового значення цих організмів. Важливе прикладне та фундаментальне значення має дослідження механізмів катаболітної репресії на моделі метилотрофних дріжджів, здатних засвоювати токсичний метанол як єдине джерело вуглецю та енергії. Унікальною особливістю метилотрофних дріжджів є регуляція гомеостазу пероксисом вуглецевими субстратами: здатність до масивної проліферації цих органел у середовищі з метанолом та репресії їх біогенезу та швидкої деградації при додаванні глюкози чи етанолу. Таким чином, механізми катаболітної регуляції можуть досліджуватись на моделі метилотрофних дріжджів як на рівні окремих генів та білків, так і на рівні клітинних органел.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота є частиною фундаментальних досліджень відділу молекулярної генетики та біотехнології Інституту біології клітини НАНУ за темами “Дослідження катаболітної репресії, індукції синтезу ферментів та їх інактивації як механізмів регуляції метаболізму метилотрофних дріжджів” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ГЕНУ GCR1, ЩО КОНТРОЛЮЄ КАТАБОЛІТНУ РЕПРЕСІЮ У МЕТИЛОТРОФНИХ ДРІЖДЖІВ HANSENULA POLYMORPHA

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок