Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИЄДНУВАЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ: ФУНКЦІОНАЛЬНО-ТЕКСТОВИЙ АСПЕКТ

ПРИЄДНУВАЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ: ФУНКЦІОНАЛЬНО-ТЕКСТОВИЙ АСПЕКТ

Назва:
ПРИЄДНУВАЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ: ФУНКЦІОНАЛЬНО-ТЕКСТОВИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,29 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Коцюбовська Галина Анатоліївна
УДК 811.161.2:81’42
ПРИЄДНУВАЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-ТЕКСТОВИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української мови Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Попова Ірина Степанівна,
декан факультету української філології
та мистецтвознавства
Дніпропетровського національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуйванюк Ніна Василівна,
Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича,
завідувач кафедри української мови
кандидат філологічних наук, доцент
Арешенков Юрій Олександрович,
кафедра української мови
Криворізького державного педагогічного університету
Провідна установа Вінницький державний педагогічний університет
ім. М.Коцюбинського, кафедра української мови,
м.Вінниця
Захист відбудеться “10” квітня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49065, м. Дніпропетровськ, пров.Науковий, 13, корпус 1, філологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (м. Дніпропетровськ, пров.Науковий, 13).
Автореферат розіслано 5 березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент М.С.Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Аналітичний підхід до тексту дає можливість лінгвістам розглядати його як: а) цілісність, розчленовану на семантичні угруповання, що пов’язані за допомогою різних типів лексичних, граматичних, логічних зв’язків і в сукупності творять певну смислову схему тексту; б) мовленнєве ціле; в) процес формування змісту. Текст як структурована за певними законами єдність складається з мовних одиниць-речень, а також побудов, більших за речення. Речення об’єднуються в більші за обсягом текстові утворення спільністю змісту висловлення, певними семантичними зв’язками, а також формальними мовними засобами – лексичними й граматичними скріпами, інтонацією.
Серед міжфразових і внутрішньофразових текстових зв’язків, що базуються на різних логіко-смислових відношеннях і завдяки яким реалізується зв’язність будь-якого тексту, виділяється приєднувальний зв’язок. З одного боку, він якісно відрізняється від інших, а з іншого – має спільні з ними параметри: спрямованість, розподіленість, міцність. Поєднуючи елементи в певну смислову єдність, він створює своєрідні моделі тексту – приєднувальні конструкції.
Актуальність дослідження обумовлена потребою побудови нової синтаксичної теорії, яка не обмежується рамками речення, а бере до уваги поєднання компонентів тексту й відповідно розв’язує питання про структуру тексту, його внутрішню й зовнішню організацію, особливості внутрішньотекстових зв’язків, і зокрема приєднувального зв’язку; необхідністю вивчати ті мовні явища, що пронизують усю синтаксичну будову української мови, починаючись у простому реченні, поширюючись на складне й виходячи за межі речення в текст; виявленням впливу синтаксичної будови усно-розмовного мовлення на формування конструкцій писемної мови, а також змінним характером і функціями деяких мовних одиниць, зокрема службових слів.
Зв’язок з науковими програмами. Тема дисертації є частиною плану наукової роботи кафедри української мови Дніпропетровського національного університету й становить один з аспектів дослідження проблеми: “Природа і структура лексичних і граматичних одиниць української мови та їх проекція на сферу мовлення”.
Об’єктом вивчення виступають конструкції з приєднувальним зв’язком як текстові утворення, що складаються з базової одиниці, матеріально вираженого показника зв’язку та приєднуваного з його допомогою компонента.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИЄДНУВАЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ: ФУНКЦІОНАЛЬНО-ТЕКСТОВИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок