Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ УМОВНО ПАТОГЕННИХ МІКРООРГАНІЗМІВ В РОЗВИТКУ ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ СЛИННИХ ЗАЛОЗ

РОЛЬ УМОВНО ПАТОГЕННИХ МІКРООРГАНІЗМІВ В РОЗВИТКУ ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ СЛИННИХ ЗАЛОЗ

Назва:
РОЛЬ УМОВНО ПАТОГЕННИХ МІКРООРГАНІЗМІВ В РОЗВИТКУ ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ СЛИННИХ ЗАЛОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,88 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Академія медичних наук України
Інститут мікробіології та імунології ім.І.І.Мечникова
Большакова Галина Михайлівна
УДК 579.61:616.316-092
РОЛЬ УМОВНО ПАТОГЕННИХ МІКРООРГАНІЗМІВ
В РОЗВИТКУ ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ СЛИННИХ ЗАЛОЗ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керивник: доктор медичних наук, професор
Бірюкова Світлана Василівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України, професор кафедри
клінічної імунології і мікробіології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Мінухін Валерій Володимирович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, професор кафедри
мікробіології, вірусології та імунології
доктор біологічних наук, професор
Варбанець Людмила Дмитрівна,
Інститут мікробіології і вірусології
ім.Д.К.Заболотного НАН України,
завідуюча відділом біохімії мікроорганізмів
Провідна установа: Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В.Громашевського АМН України, м.Київ
Захист дисертації відбудеться „ 21 ” березня 2007 р. о 13.00 годині
на засіданні Спеціалізованої вченої ради при Інституті мікробіології та імунології ім.І.І.Мечникова АМН України (61057, м.Харків, вул Пушкінська, 14-16).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології та імунології ім.І.І.Мечникова АМН України (61057, м.Харків, вул Пушкінська, 14-16).
Автореферат розіслано „ 16 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01
кандидат медичних наук С.В. Брусник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Універсальність функцій (травлення, ферментація, імуностимуляція, гіпо- і гіпертензивна дії) та компенсаторних механізмів слинних залоз забезпечує їх природну стійкість до захворювань (О.И.Сукманский,1991; A.V.Amerongen,2002). При наявності порушень у системі гомеостазу та агресивності вірусів, які персистують безпосередньо в залозах, виникають запальні процеси, збільшується ризик ускладнень та хронізації основної хвороби. Хронічні запальні захворювання слинних залоз складають до 7% серед захворювань щелепно-лицевої ділянки, однак клініцисти відносять їх до найбільш важкодіагностуємих з великим відсотком діагностичних помилок – 70—80% (J.A.Ship, 2002; И.Г.Лесовая, 2002). Проблема ускладнюється ще й тим, що хронічні запальні процеси слинних залоз часто виявляються в поєднанні з ушкодженнями слизової оболонки порожнини рота, інших слизових оболонок, шкіри, патологією внутрішніх органів та систем, цукровим діабетом та іншими захворюваннями на тлі автоімунних розладів (В.В.Афанасьев, 2000; К.В.Марченко, 2003; Li Xiaojing, 2000; K.Moen, 2005). Існують різні наукові погляди щодо етіології хронічних запальних захворювань слинних залоз, в яких акцентується на первісно вродженому характері цієї патології та на суперінфекції вірусами (И.Г.Лесовая,2002; О.Л.Іващенко, 2005). Однак і досі не визначена роль тривалої персистенції бактеріальних чинників на перебіг запального процесу в слинних залозах.
При дослідженні патогенезу захворювань слинних залоз вказується лише кількісна характеристика основних представників мікрофлори без визначення вірулентності представників як умовно патогенної мікрофлори, так і нормобіоценозу біотопу екологічної ніши (І.Г.Лісова, 2002; M.Wikstrom, 2003; О.Л.Іващенко, 2005). Невивченим залишається також питання щодо антагоністичних і симбіотичних взаємовідносин при запальних процесах між умовно патогенними мікроорганізмами та представниками нормомікрофлори цього біотопу. Дані про співвідношення мікрофлори ротової порожнини та мікрофлори ексудатів великих слинних залоз при хронічних запальних процесах практично відсутні. Недостатньо також даних щодо діагностичного значення імунних порушень при цих захворюваннях, а також залежності змін у системному імунітеті від дії провідного збудника.
Слід відзначити, що активне впровадження в медичну практику антибіотиків нових поколінь, нерідко їх емпірічне та нераціональне використання, призводить до інтенсивного розповсюдження резистентних штамів мікроорганізмів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЛЬ УМОВНО ПАТОГЕННИХ МІКРООРГАНІЗМІВ В РОЗВИТКУ ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ СЛИННИХ ЗАЛОЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок