Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Шляхи підвищення ефективності ранньої метафілактики з метою зниження частоти рецидивного каменеутворення у хворих на сечокам’яну хворобу.

Шляхи підвищення ефективності ранньої метафілактики з метою зниження частоти рецидивного каменеутворення у хворих на сечокам’яну хворобу.

Назва:
Шляхи підвищення ефективності ранньої метафілактики з метою зниження частоти рецидивного каменеутворення у хворих на сечокам’яну хворобу.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,90 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Штільвасер Леонід Маркович
УДК 616.61– 003.7– 084
Шляхи підвищення ефективності ранньої метафілактики з метою зниження частоти рецидивного каменеутворення у хворих на сечокам’яну хворобу.
14.01.06 – урологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті урології АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук
Черненко Василь Васильович,
Інститут урології АМН України,
головний науковий співробітник
відділу сечокам’яної хвороби.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Возіанов Сергій Олександрович,
завідуючий відділом рентген-ендоурології Інституту урології АМН
України;
доктор медичних наук, професор Боржієвський Цезар Каетанович,
кафедра урології Львівського державного медичного університету.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра урології та нефрології, м. Одеса
Захист відбудеться 19.10.2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 26.615.01 в Інституті урології АМН України за адресою : 04053 м.Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології АМН України за адресою: 04053 м.Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9а.
Автореферат розісланий 01.09.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Бойко М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Виходячи з надзвичайної поширеності, наявної тенденції до прогресування, тяжкості клінічного перебігу захворювання та його ускладнень, тривалої соціальної дезадаптації хворих, яка обумовлюється їх стійкою непрацездатністю, сечокам’яна хвороба може бути віднесена до найважливіших проблем сучасної медицини. Розповсюдження сечокам'яної хвороби (СКХ) на Україні посідає друге місце серед усіх урологічних захворювань після інфекцій сечових шляхів (Возіанов О.Ф., Пасечніков С.П., 1999, Бараннік С.І., 1997, Ahlawat R., Bhandari M., 1991) і сягає 30-45% від усієї урологічної патології (Ahlawat R., Whitfild H., 1996). Слід зазначити, що рецидив після першого епізоду маніфестації каменя сечових шляхів є виразною рисою захворювання. Сучасні дані свідчать про те, що частота рецидивів каменів нирок протягом 1-3 років становить 53%, із них біля 90-95 % - в перший рік після видалення каменів, а у більш віддаленому періоді спостереження величина цього показника складає біля 77 %. Високий відсоток рецидивного нефролітіазу на протязі першого року, а інколи, і перших місяців після видалення каменів загострює увагу урологів і спонукає провести детальний аналіз цього феномену, переглянути розроблені рекомендації та методи профілактики рецидивування каменів. З урахуванням найбільш небезпечного для повторного каменеутворення періоду — до року після видалення каменя, виникла необхідність посилення комплексу ранньої метафілактики сечокам’яної хвороби за рахунок використання препаратів “Канефрон Н”, “Літовіт У” та цитратної суміші “Блемарен”.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана як фрагмент комплексної науково–дослідної роботи відділу сечокам'яної хвороби Інституту урології АМН України, м. Київ. Назва НДР: Розробити схеми профілактики повторного каменеутворення, базуючись на вивченні факторів ризику рецидивів при різних видах та формах нефролітіазу, а також при різних методах видалення конкременту верхніх сечових шляхів, № Держ. реєстрації ВК.4 №000198U001636.
Мета дослідження. Поліпшити якість та ефективність лікування, знизити кількість рецидивів у хворих на сечокам’яну хворобу, шляхом вивчення факторів ризику рецидивного каменеутворення та розробити патогенетично обгрунтовані заходи ранньої метафілактики нефролітіазу.
Завдання дослідження:
1. Вивчити рівень каменутворюючих компонентів, рН сечі у хворих на сечокам’яну хворобу в до- та ранньому післяопераційному періодах.
2. Визначити ефективність препарату “Канефрон Н” при використанні його в до та ранньому післяопераційному періоді у хворих з сечокислим нефролітіазом та сечокислою гіперкристалурією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Шляхи підвищення ефективності ранньої метафілактики з метою зниження частоти рецидивного каменеутворення у хворих на сечокам’яну хворобу.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок