Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ ВИРОБНИЧО – ТОРГОВЕЛЬНОЇ ФІРМИ

ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ ВИРОБНИЧО – ТОРГОВЕЛЬНОЇ ФІРМИ

Назва:
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ ВИРОБНИЧО – ТОРГОВЕЛЬНОЇ ФІРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,38 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НГУЄН КУОК НГУЄН
УДК 330.105
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ ВИРОБНИЧО – ТОРГОВЕЛЬНОЇ ФІРМИ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко - математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Марюта Олександр Микитович, завідуючий кафедрою економічної інформатики та статистики Дніпропетровського національного університету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ковальчук Костянтин Федорович, декан економічного факультету Дніпропетровської національної металургійної академії
кандидат економічних наук, доцент
Полякова Ольга Юріївна, доцент кафедри економічної кібернетики Харківського державного економічного університету
Провідна установа: Дніпропетровська національна гірнича академія Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної інформатики та кібернетики
Захист відбудеться “26” березня 2002 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.03 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, ауд. 516.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “15” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.051.03 А. К. Василевський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес переходу економіки України та деяких колишніх соціалістичних країн на ринкові засади вимагає залучення принципово нового інструментарію та методів управління фінансами фірми. У ринковій економіці фінансові потоки фірми являють собою, по суті, її кровоносну систему. Наскільки добре функціонує ця система, настільки життєздатною є фірма. Тому фінансовий менеджмент відіграє стратегічно важливу роль в управлінні господарською діяльністю фірми в цілому.
Більшість фінансових рішень, що приймає фірма в ринкових умовах функціонування, пов’язано з питанням їх моделювання й оптимізації. Цьому питанню присвячено значну кількість робіт зарубіжних авторів: Гордона М. Дж., Дональсона Г., Лінтнера Дж., Марковиця Г., Міллера М., Модильяні Фр., Мойсина Ян, Росса Ст., Харрисона Ф., Шарпа В. та інш. На Заході перші моделі управління фінансами були розроблені ще до Другої світової війни. У зв’язку зі зміною загальних економічних умов та появою нового в математичному інструментарію, постійно виникає потреба і можливість розробити нові моделі, доопрацювати вже існуючі, або адаптувати їх до реальних умов застосування. Останні два аспекти особливо актуальні для процесу управління фінансами фірми в колишніх соціалістичних країнах. Тут багато моделей, які широко застосовуються в країнах з розвиненою ринковою економікою, поки що не адаптовані до трансформаційних умов.
З цілком зрозумілої причини, тільки з 90-х років ці аспекти почали активно досліджувати як українські вчені, так і спеціалісти колишніх соціалістичних країн, зокрема Ковальов В.В., Марюта О.М., Сайфулін Р.С., Ушакова Н.Н., Шеремет А. Д. та ін. Зрозуміло, багато задач до цього часу залишаються невирішеними. Таким чином, дослідження даного питання є своєчасним та актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація становить частину досліджень, які виконувалися кафедрою економічної інформатики і статистики ДНУ за темою ”Наукове обґрунтування планування експериментів в економіко-статистичному моделюванні та соціально-економічних дослідженнях” (Рішення Ради факультету прикладної економіки, протокол №27 від 17.10.2000).
Мета та задачі дослідження. Мета дисертації полягає у розробці єдиного комплексу економіко-математичних моделей довгострокового та короткострокового фінансового планування та управління за критерієм максимізації ринкової вартості фірми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ ВИРОБНИЧО – ТОРГОВЕЛЬНОЇ ФІРМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок