Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лінгвістичний аналіз німецької фахової мови лісівництва

Лінгвістичний аналіз німецької фахової мови лісівництва

Назва:
Лінгвістичний аналіз німецької фахової мови лісівництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,89 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Синьо Вікторія Василівна
УДК 811.112.2’373’42:630
Лінгвістичний аналіз німецької фахової мови лісівництва
Спеціальність 10.02.04. – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Кияк Тарас Романович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедра теорії і практики перекладу з німецької мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Огуй Олександр Дмитрович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів, професор кафедри германського, порівняльного та загального мовознавства
кандидат філологічних наук, доцент
Семко Надія Михайлівна,
Львівський інститут менеджменту,
завідувач кафедри ділових іноземних мов
Захист відбудеться 14 травня 2008 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої ради К 35.051.06 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000 м. Львів, вул. Університетська,1.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79001, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 14 квітня 2008 р
Учений секретар канд. філол. наук,
спеціалізованої ради доцент Шпак О. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження термінології конкретної фахової мови передбачає виявлення конкретних форм реалізації загальних та часткових закономірностей термінотворення, що є суттєвим із гносеологічної точки зору та в плані виявлення системності досліджуваної термінології і на цій основі визначення можливостей цілеспрямованого регулювання процесу термінотворення, вдосконалення терміносистеми лісівництва відповідно до потреб комунікації. Запропонована робота вартісна і з прагматичної точки зору, оскільки досліджувана нами німецька фахова мова лісівництва вже давно сформована і виступає як зручна модель для вивчення закономірностей в інших терміносистемах німецької мови. Термінологічні одиниці та фахові мови різних галузей неодноразово були об’єктом аналізу вітчизняних і зарубіжних лінгвістів. Однак німецька фахова мова лісівництва до цього часу залишалася поза увагою українських науковців.
Концептуальним підґрунтям дисертаційного дослідження стали праці, які висвітлюють загальні проблеми термінології, передусім таких авторів, як О. Ахманова, Г. Винокур, Б. Головін, Т. Кияк, Д. Лотте, Е. Скороходько, А. Суперанська, В. Лейчик, Є. Вюстер, В. Даниленко та інших, а також праці В. Алімова, Н. Гальперіна, А. Коваль, В. Карабана, В. Комісарова, Л.Латишева, О.Огуя, L. Hoffmann, H. Fluck, T. Roelcke, H. Picht, R. Arntz, які стосуються питань фахових мов, лінгвістики фахового тексту й перекладу. Корисними були й роботи дослідників, котрі аналізували галузеві терміносистеми Р. Іваницький, З.Куделько, І. Котеленець, Т. Перепелиця, Т. Пристайко та ін.
Актуальність теми дослідження визначено зростаючим інтересом до вивчення термінів як головних компонентів фахових мов, а також проявом зацікавленості до таких феноменів, як фаховий текст та його науково-технічний переклад. Виникає також необхідність глибшого вивчення мовних засобів, що реалізують у фахових текстах комунікативну функцію.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертацію виконано згідно з планом наукових робіт кафедри іноземних мов факультету романо-германських мов Ужгородського національного університету „Соціолінгвістичні та прагматичні аспекти мовної взаємодії і навчання англо-німецькій та франкомовній комунікації” (тема затверджена на засіданні кафедри іноземних мов та Вченої ради ФРГФ 2000 року, перезатверджена 2005 року).
Мета роботи полягає у комплексному вивченні фахової мови лісівництва на різних рівнях її функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Лінгвістичний аналіз німецької фахової мови лісівництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок