Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування психологічної готовності заступника директора школи до взаємодії з учителями в умовах конфлікту

Формування психологічної готовності заступника директора школи до взаємодії з учителями в умовах конфлікту

Назва:
Формування психологічної готовності заступника директора школи до взаємодії з учителями в умовах конфлікту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
Академії педагогічних наук України
дзюба Тетяна Михайлівна
УДК 159.964.21:371.11 (043.3)
Формування психологічної готовності
заступника директора школи до взаємодії
з учителями в умовах конфлікту
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України, кафедра психології.
Науковий керівник | доктор психологічних наук, професор
Карамушка Людмила Миколаївна,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
лабораторія організаційної психології, завідувач
Офіційні опоненти: |
доктор психологічних наук, професор
Ложкін Георгій Володимирович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, кафедра психології і педагогіки, завідувач
кандидат психологічних наук, доцент
ТУРИНІНА Олена Леонтіївна,
Міжрегіональна Академія управління персоналом,
кафедра загальної та практичної психології, завідувач
Провідна установа | Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, кафедра психології
Захист відбудеться 22 червня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.02 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, Київ, вул. Артема, 52А, 1 поверх,
зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України (04053, Київ, вул. Артема, 52А).
Автореферат розісланий 22 травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Снісаренко


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Процеси суспільно-політичних і соціокультурних перетворень, які відбуваються сьогодні в українському суспільстві, супроводжуються суттєвими змінами в змісті та формах соціальної взаємодії. Важливим при цьому є також трансформація старих соціальних структур і заміна їх новими. Все це призводить до зростанням конфліктогенності суспільства. За таких умов конфлікт перетворюється на норму соціальної взаємодії, досить часто стає природним станом життєдіяльності кожної особистості, організації та суспільства в цілому.
Трансформуючись у сферу життєдіяльності школи, зазначені зміни, з одного боку, призводять до існування конфліктогенного освітнього середовища, а з іншого, змушують розглядати взаємодію в умовах конфлікту як необхідність та засіб оптимізації внутрішньошкільної взаємодії. Відповідно, сучасне розуміння сутності конфлікту полягає, зокрема, в тому, щоб не “пригасити” конфлікт, а зробити його регульованою, цивілізованою формою розвитку особистості, групи, організації.
Особливого значення конфлікти набувають у професійно-управлінській взаємодії керівника школи, зокрема, заступника директора школи, з підлеглими, оскільки сьогодні заступнику директора школи доводиться вирішувати цілий ряд інноваційних завдань, як за змістом, так і за способами їх вирішення. Дані конфлікти доволі часто негативно впливають на результативність і якість діяльності всієї педагогічної системи, порушують нормальний хід процесу управління, погіршують соціально-психологічний клімат педагогічного колективу, формують негативний емоційний фон у професійних стосунках, призводять до плинності кадрів тощо. Тому важливою складовою професіоналізму сучасного керівника школи є його психологічна готовність до взаємодії в умовах “реального” або “потенційного” конфлікту, яка, з одного боку, стає засобом підвищення ефективності управлінської та педагогічної діяльності керівника та членів педагогічного колективу, а з іншого – засобом профілактики їх особистісних криз.
Аналіз вітчизняної та зарубіжної літератури показує, що проблема конфліктів знайшла досить глибоке відображення у роботах західних (М. Дойч, Г. Келлі, Г. Лайоль, В. Майерс, Т. Ньюкомб, Ф. Хьюсман та ін.), російських (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Формування психологічної готовності заступника директора школи до взаємодії з учителями в умовах конфлікту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок