Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Рух Опору і націоналістичне підпілля на Півдні України та в Криму в період окупації. 1941-1944 рр.

Рух Опору і націоналістичне підпілля на Півдні України та в Криму в період окупації. 1941-1944 рр.

Назва:
Рух Опору і націоналістичне підпілля на Півдні України та в Криму в період окупації. 1941-1944 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут історії України
Горбуров Євген Григорович
УДК 94 (477.7) ”1941/1945”
Рух Опору і націоналістичне підпілля на Півдні України
та в Криму в період окупації. 1941-1944 рр.
07.00.01 - історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Миколаївського державного університету.
Науковий керівник: - доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Шитюк Микола Миколайович, Одеська юридична національна академія, Миколаївський навчальний центр, завідувач кафедри суспільних дисциплін.
Офіційні опоненти: - доктор історичних наук Кучер Володимир Іванович, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, головний науковий співробітник відділу етнографічних досліджень;
- доктор історичних наук, професор Стецкевич Віталій Вікторович, Криворізький державний технічний університет, завідувач кафедри українознавства.
Провідна установа - Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна.
Захист відбудеться „ 27 “ червня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (01001, м. Київ, вул.. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м.Київ, вул. Грушевського 4).
Автореферат розісланий 23 травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Гуржій О.І.
доктор історичних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Велика Вітчизняна війна 1941 - 1945 років проти німецького фашизму була найсуворішим випробовуванням для нашого народу. І чим далі йде у минуле той тривожний і героїчний час, тим величнішими постають подвиги захисників Вітчизни, тим повніше ми усвідомлюємо історичне значення звершеного.
Протягом десятиліть у радянській історичній літературі висвітлювались здебільшого лише позитивні сторони боротьби проти фашистських загарбників. Якщо інколи і мовилося про невдачі, то лише мимохідь, із чого не можна було зробити об’єктивних висновків.
Між тим біль поразок і втрат ніколи не переставав полишати людей. Тому й не дивно, що в останні роки, в умовах, національного відродження України демократизації суспільства, на шпальтах газет, журналів, у збірниках наукових праць, монографіях з’явилася маса статей, інтерв’ю, спогадів про війну. Почалася поступова ліквідація „білих плям”, в її здавалось би, в досконало вивченій і описаній історії.
Нині з’явилась можливість на базі невідомих і недосяжних раніше архівних джерел об’єктивно з’ясувати передумови виникнення антифашистської боротьби в тилу ворога, її специфіку в різних регіонах і зонах окупації, реконструювати реальний хід подій, з’ясувати справжні наслідки і результати.
Актуальність теми дослідження також визначається тим суспільним інтересом, що зріс до вивчення минулого нашого народу в цілому і воєнної доби, зокрема. Гостра полеміка в суспільстві довкола різних аспектів воєнної тематики висуває в якості вимоги дня аргументоване, підтверджене документами висвітлення всіх без виключення – і трагічних і героїчних сторінок війни.
Високий суспільний рейтинг даної тематики підтверджується і тим, що Президент України і Уряд постійно тримають в полі зору питання пов’язані з увічненням пам’яті полеглих у Великій Вітчизняній війні, соціальною підтримкою ветеранів фронту і тилу. Свідченням цього є заходи передбаченні законом України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр”. Указом Президента України 22 вересня оголошено Днем партизанської слави. У Верховній Раді і в широких колах громадськості дебатуються проблеми історії ОУН та УПА, їх місцем та роллю у світовому збройному конфлікті.
Обрана для наукової розробки тема має, крім того, ще й значний виховний потенціал. Реалізація завдань військово-патріотичного виховання вимагає широкого, але вдумливого використання фактів і прикладів воєнної історії України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Рух Опору і націоналістичне підпілля на Півдні України та в Криму в період окупації. 1941-1944 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок