Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ТЕПЛОВОЇ МОДЕЛІ ДИСКОВИХ ГАЛЬМОВИХ МЕХАНІЗМІВ АВТОМОБІЛЬНИХ КОЛІС

ОБГРУНТУВАННЯ ТЕПЛОВОЇ МОДЕЛІ ДИСКОВИХ ГАЛЬМОВИХ МЕХАНІЗМІВ АВТОМОБІЛЬНИХ КОЛІС

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ТЕПЛОВОЇ МОДЕЛІ ДИСКОВИХ ГАЛЬМОВИХ МЕХАНІЗМІВ АВТОМОБІЛЬНИХ КОЛІС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет „Львівська політехніка”
КОЛЯСА Остап Леонідович
УДК 629.113 – 59.001.4
ОБГРУНТУВАННЯ ТЕПЛОВОЇ МОДЕЛІ
ДИСКОВИХ ГАЛЬМОВИХ МЕХАНІЗМІВ
АВТОМОБІЛЬНИХ КОЛІС
05.22.02 – автомобілі та трактори
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гудз Густав Степанович,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри "Експлуатація та ремонт автомобільної техніки"
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент, лауреат Державної премії України
Богомолов Віктор Олександрович,
Харківський національний автомобільно-дорожній університет,
професор кафедри "Автомобілі";
кандидат технічних наук, доцент
Разумов Анатолій Борисович,
Львівський НДІ судових експертиз, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Національний транспортний університет,
кафедра "Автомобілі"
Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 23 жовтня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.06 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12, ауд. 226 гол. корп.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий ” 16 ” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Форнальчик Є.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На робочих поверхнях гальмових механізмів автотранспортних засобів (АТЗ) відбувається перетворення механічної енергії в теплову, а їх режим роботи характеризується значною енергонавантаженістю.
Для розв'язування задач тепло- і масопереносу, які описані рівняннями в часткових похідних, широко застосовують моделі-аналоги (суцільні середовища, RС - сітки, RR - сітки), комп'ютерні та гібридні моделі, що поєднують позитивні якості АОМ та ЕОМ.
До суттєвих переваг перелічених вище моделей треба віднести можливість за їх допомогою розв'язувати не тільки прямі задачі тепло- масопереносу. Розв'язування зворотної та інверсної задач дає змогу отримати за відомими полями потенціалів при заданій моделі граничні умови (зворотна задача) і коефіцієнти основного рівняння теплопровідності (інверсна задача). Це забезпечується можливістю отримання реальних значень коефіцієнтів тепловіддачі гальмових механізмів за результатами натурних експериментів (зворотна задача) та дослідження швидкозмінних температурних полів у відкритих дискових гальмах (інверсна задача).
На рис.1 показана структурна схема застосовування моделей для дослідження температурних режимів гальмових механізмів, як складової частини концептуального проектування. При такій методології проектування систем об'єктами моделювання стають як функціональні аспекти вибору рішень, так і технології взаємопов'язаного проектування гальмових систем, а також їх інформативне, технічне та програмне забезпечення.
Рис.1. Структурна схема теплових моделей гальмових механізмів АТЗ
Запропонований методологічний підхід забезпечує узагальнення наявних знань та засобів для проектування, теоретичного контролю процесів розробки, розвитку і використання систем, багатоваріантного опрацювання проектів та їх вибору з урахуванням вимог адекватності моделей реальним об'єктам і заданим критеріям якості, виявлення можливості паралельного виконання проектних процедур і управління ними.
На основі баз знань розробляють концептуальні моделі (К-моделі) проектованої системи (елементи приводу, гальмові механізми, підсилювачі тощо) на двох рівнях: верхній рівень - К-модель САПР гальмівного керування, як об'єктів проектування; нижній - К-моделі проектованих вузлів і систем гальмівного управління.
Проведений аналіз показав, що якнайбільша енергонавантаженість спостерігається в парах тертя гальмових механізмів автобусів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ТЕПЛОВОЇ МОДЕЛІ ДИСКОВИХ ГАЛЬМОВИХ МЕХАНІЗМІВ АВТОМОБІЛЬНИХ КОЛІС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок