Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОГОВІРНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗА ТРУДОВИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ

ДОГОВІРНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗА ТРУДОВИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ

Назва:
ДОГОВІРНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗА ТРУДОВИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОЗАК ЗОРЯНА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 349.222
ДОГОВІРНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗА
ТРУДОВИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.05 - трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі трудового, аграрного та екологічного права Львівського державного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: |
кандидат юридичних наук, доцент
Пилипенко Пилип Данилович,
завідувач кафедри трудового, аграрного та екологічного права Львівського державного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України,
Прокопенко Володимир Іванович,
завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін Черкаського інституту управління бізнесом
кандидат юридичних наук, доцент,
Болотіна Нінель Борисівна,
доцент кафедри трудового права і права соціального забезпечення Одеської державної юридичної академії
Провідна установа: |
Харківський університет внутрішніх справ МВС України
Захист відбудеться “16” листопада 1999 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 у Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252017, м.Київ, вул.Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка.
Автореферат розісланий “15” жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук,
доцент Т.В.Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Прийняття основних державотворчих документів: Декларації про державний суверенітет України Відомості Верховної Ради України. – 1990. – № 31. – Ст. 429., Акту проголошення незалежності України Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 38. – СТ. 502., Конституції України Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141., заклало засади еволюційного шляху розвитку України в напрямку до правової держави з ринковою економікою. Соціально-економічні перетворення потребують суттєвих змін механізму правового регулювання сучасних суспільних відносин, пошуку та застосування нових правових засобів, в тому числі і тих, що пов’язані із застосуванням праці.
У правовому регулюванні трудових і тісно пов’язаних з ними відносин намічається тенденція до звуження сфери централізованого і відповідно розширення сфери договірного регулювання. Держава встановлює правові гарантії захисту трудових прав працівників, межі договірного регулювання, визначає принципи пошуку спільних інтересів працівників і роботодавців та попередження негативних наслідків їх неузгодженості.
Правове забезпечення трудових і тісно пов’язаних з ними відносин щодалі більше переноситься на договірні засади. Про зростання ролі договірного регулювання свідчать нормативно-правові акти, прийнятті за останні роки в Україні. Зокрема, розширено повноваження сторін колективних договорів та угод з питань регулювання робочого часу, часу відпочинку, оплати праці, матеріальної та соціально-економічної зацікавленості працівників, охорони праці, встановлено порядок та умови укладення контракту як особливого виду трудового договору тощо.
Зростання ролі договірного регулювання пов’язано з розвитком в Україні соціального партнерства, метою якого є мирне врегулювання інтересів суб’єктів права, пошук компромісних шляхів вирішення колективних трудових спорів, забезпечення соціального миру та гармонії в суспільстві. Водночас розвиток соціального партнерства потребує подальшого напрацювання нормативно-правових актів, які б чітко визначали його систему, структуру і види, статус спеціальних державних органів як суб’єктів соціального партнерства, дієвість їх повноважень, розмежування компетенції державних представників в системі соціального партнерства.
Потребують подальшого вивчення і закріплення у нормативно-правових актах питання щодо сфери укладення колективних договорів і угод та їх сторін; щодо сфери застосування контрактів, відповідності їх змісту чинному законодавству, колективним договорам та угодам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДОГОВІРНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗА ТРУДОВИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок