Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Комяков Олександр Михайлович
УДК 330.11
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ
08.01.01 — економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ — 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії факультетів управління і маркетингу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Пахомов Юрій Миколайович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин,
директор
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Рибалкін Володимир Олександрович,
Київський міжнародний університет цивільної авіації,
професор кафедри політичної економії
кандидат економічних наук,
Мельник Олексій Михайлович,
Київський національний економічний університет,
ст. викладач кафедри політичної економії
облікових факультетів
Провідна установа:
Інститут економіки НАН України,
відділ теоретичних проблем регулювання економіки, м.Київ
Захист відбудеться 26 квітня 2000 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 246.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 24 ” березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стратегія переходу до сучасних ринкових відносин потребує глибокого теоретичного аналізу та осмислення як загальних закономірностей становлення та функціонування цивілізованої ринкової системи, так і нашої національної специфіки руху до повноцінного ринку. За цих умов першочергової ваги набуває проблема обгрунтування місця і ролі держави для досягнення визначеної концептуальної мети — формування соціально орієнтованої ринкової економіки. При цьому, звичайно, важливо переосмислити через призму національної специфіки державного процесу становлення ринку досвід його використання в інших країнах, в тому числі — в державах з перехідною економікою. Це, в свою чергу, передбачає теоретичний аналіз та узагальнення основних функцій держави в перехідній економіці, її роль в розробці відповідної економічної стратегії і тактики, які повинні забезпечити постановку, реалізацію адекватних сучасному станові суспільно-економічної системи України трансформаційних завдань, виділити пріоритети та визначити способи, шляхи раціонального досягнення загальної мети.
На жаль, сучасний рівень теоретичних досліджень проблем трансформації адміністративно-командної системи в ринкову не відповідає вимогам практики, зокрема і в Україні.
Відсутність цілісної теорії перехідної економіки, недосконалість методологічних підходів до реалізації ринкових трансформацій значною мірою сприяли тій глибокій комплексній кризі та безладдю, в які "поринула" національна економіка. Ставка ідеологів-реформаторів на сучасні західні економічні теорії, які спрацьовують в розвинутому ринковому господарстві, виявилась недостатньо дійовою через специфіку нашої ситуації — за 90-ті роки стару систему в економіці демонтували, а ефективних підвалин нової не створили. Цьому "сприяли" відсутність достатніх наукових узагальнень в економічній теорії, концентрація економічних досліджень переважно на прикладних аспектах реформи, недостатнє врахування специфічності трансформаційного процесу в нашій країні та інші причини. Загальним результатом їх вияву стала фрагментарність і неефективність державної економічної політики, в т.ч. її складових — стратегії та тактики, які розроблялись і втілювались протягом 1991-1999 pp.
Нині першочерговим завданням економічної теорії, передусім її складової - політичної економії, є дослідження і пізнання основних закономірностей розвитку соціально-економічної системи, особливостей трансформації, визначення місця, функцій та ролі в ній держави, а відповідно і передумов формування її економічної політики на шляху до ринкової системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок