Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧА СПАДЩИНА А. В. НІКОВСЬКОГО ЯК ДЖЕРЕЛО ДОСЛІДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКО–ПОЛІТИЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНИ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТ.

ТВОРЧА СПАДЩИНА А. В. НІКОВСЬКОГО ЯК ДЖЕРЕЛО ДОСЛІДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКО–ПОЛІТИЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНИ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТ.

Назва:
ТВОРЧА СПАДЩИНА А. В. НІКОВСЬКОГО ЯК ДЖЕРЕЛО ДОСЛІДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКО–ПОЛІТИЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНИ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,30 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ім. М. С. ГРУШЕВСЬКОГО
СЕРЕДЕНКО ЮЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 929 Ніковський+[930.1:070] (477) “19” (043.3)
ТВОРЧА СПАДЩИНА А. В. НІКОВСЬКОГО ЯК ДЖЕРЕЛО ДОСЛІДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКО–ПОЛІТИЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНИ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТ.
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі джерел новітньої історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
КАЛАКУРА Ярослав Степанович,
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського НАН України,
відділ джерел з новітньої історії України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ВЕРБА Ігор Володимирович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра історії Росії, професор
кандидат історичних наук
Степченко Ольга Петрівна,
Національна бібліотека України ім.
В. І. Вернадського, Інститут рукопису, відділ фондів
рукописної спадщини, завідувач
Захист відбудеться 24 -------квітня 2008 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 19 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку історичної науки велика увага дослідників приділяється документалізації і персоніфікації історії, людському фактору, що передбачає вивчення історичних подій через вплив на них конкретних особистостей. Тенденція “олюднення історії” спонукає історичне джерелознавство до глибшого дослідження джерел особового походження, творчої спадщини особистостей, особливо тих, що були учасниками або свідками важливих історичних подій і зафіксували їх у створених ними пам’ятках.
До таких особистостей відноситься й Андрій Васильович Ніковський (1885–1942) – визначний громадсько-політичний діяч, науковець, журналіст і публіцист, який перебував у центрі громадського, політичного і культурного життя України першої третини ХХ століття. В 1907–1912 рр. він активно працював в українських просвітніх організаціях Одеси, був одеським кореспондентом “Ради” – першої щоденної української газети на підросійській Україні, а в 1913–1914 рp. – її редактором, з вересня по листопад 1914 р. виконував обов'язки редактора “Літературно-Наукового Вісника”, у 1915 р. став видавцем і головним редактором журналу “Основа”, який виходив у Одесі. У роки Першої світової війни А. Ніковський працював уповноваженим відділу постачання Київського комітету Всеросійського союзу міст, у роки Української революції був редактором газети “Нова Рада”, членом Центральної Ради і її Комітету, з утворенням Української Народної Республіки став комісаром Києва, а після приходу до влади гетьмана П. Скоропадського очолював Український Національний Союз, з травня 1920 по січень 1922 р. був міністром закордонних справ УНР. Повернувшись в 1924 р. із-за кордону в радянську Україну, працював у Всеукраїнській Академії Наук, займався укладанням словника живої української мови, писав літературознавчі статті. У 1929 р. заарештований і засуджений у справі Спілки визволення України. Помер в 1942 р. у блокадному Ленінграді.
А. Ніковський залишив велику творчу спадщину, що відображає різноманітні сторони політичного, громадського та культурного життя України першої третини ХХ століття. Його перу належить 807 публікації: наукові праці, газетні та журнальні кореспонденції, публіцистичні статті; виявлене листування А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТВОРЧА СПАДЩИНА А. В. НІКОВСЬКОГО ЯК ДЖЕРЕЛО ДОСЛІДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКО–ПОЛІТИЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНИ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок