Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Матричні перетворювачі в інваріантних системах керування асинхронними двигунами

Матричні перетворювачі в інваріантних системах керування асинхронними двигунами

Назва:
Матричні перетворювачі в інваріантних системах керування асинхронними двигунами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,94 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний технічний університет України
“Київський Політехнічний Інститут”
СОБОЛЄВ Олександр Володимирович
УДК 621.314.58
Матричні перетворювачі в інваріантних системах
керування асинхронними двигунами
Спеціальність 05.09.12 – Напівпровідникові перетворювачі електроенергії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі промислової електроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України,
м. Київ.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Жуйков Валерій Якович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
декан факультету електроніки
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Сенько Віталій Іванович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
професор кафедри теоретичної електротехніки
- кандидат технічних наук, доцент
Денисов Юрій Олександрович,
Чернігівський державний технологічний університет,
доцент кафедри промислової електроніки
Провідна установа - Національний гірничий університет України Міністерства освіти і науки
України, м. Дніпропетровськ, кафедра систем електропостачання
Захист відбудеться “” травня 2004 року о __00 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради К.26.002.06 у Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, Київ-56, пр. Перемоги 37, корп. 20, ауд. 3, тел. 241-76-62.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НТУУ “КПІ”.
Автореферат розісланий “__” квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої РадиКондра Б.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Один з методів підвищення точності систем керування асинхронними двигунами за допомогою перетворювачів частоти базується на використанні принципу інваріантності. В якості перетворювача частоти в асинхронному електроприводі доцільно використовувати матричний перетворювач (МП), серед достоїнств якого є: вільний енергообмін навантаження і мережі живлення; відсутність накопичення енергії в перетворювачі; мінімальні вимоги до розміру реактивних елементів; формування кривих вхідних та вихідних напруг і струмів з мінімумом внеску вищих гармонік (за винятком вищих гармонік на частоті ШІМ, які подавляються вхідним фільтром) і відсутністю субгармонік; можливість регулювання вхідного коефіцієнту потужності, у тому числі одержання коефіцієнту, рівного одиниці.
В умовах все більшої експлуатації динамічних і нелінійних навантажень важлива побудова систем із перетворювачами, інваріантних до максимальної кількості зовнішніх збурень.
Для побудови систем електропривода, інваріантних до максимальної кількості зовнішніх збурень, слід вводити у системи найбільш можливу кількість зворотних зв'язків (ЗЗ). Збільшення кількості ЗЗ в інваріантних системах з МП обмежується тим, що при загальноприйнятих методах опису змінних перетворювача вводиться два канали зворотного зв'язку в систему з триплечовим МП (в якого лише дві незалежні змінні) та три канали ЗЗ в систему з чотириплечовим МП (три незалежні змінні). Тому задача розробки методу математичного опису МП, при якому використовується найбільша кількість змінних перетворювача, та побудови замкнених систем електропривода з максимальною кількістю каналів ЗЗ є актуальною.
Введення ЗЗ в систему з МП викликає спотворення форми вхідного струму перетворювача. Інша причина спотворень вхідного струму - несиметрія напруги мережі живлення. Отже, актуальною є також розробка алгоритмів керування МП, які дозволяють наблизити споживані системою струми за формою до синусоїдальних.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за пріоритетним напрямком розвитку науки і техніки №6 “Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці” в рамках науково-дослідної роботи “Розробка математичних основ алгоритмів мікропроцесорного керування силовими перетворювачами в автономних системах електроживлення” № 2518 (номер державної реєстрації 0102U002214), а також в рамках науково-дослідної роботи “Наукові основи ідентифікації параметрів пристроїв силової електроніки в системах керування” №2389 (номер державної реєстрації 0100U000581).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Матричні перетворювачі в інваріантних системах керування асинхронними двигунами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок