Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ ОПИС ЛЕКСИЧНОЇ ГРУПИ “ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ПРОСТІР”

ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ ОПИС ЛЕКСИЧНОЇ ГРУПИ “ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ПРОСТІР”

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ ОПИС ЛЕКСИЧНОЇ ГРУПИ “ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ПРОСТІР”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОРЯ-МІЦИК ЛІЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 81-116.3:81’37-161.1
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ ОПИС ЛЕКСИЧНОЇ ГРУПИ “ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ПРОСТІР”
спеціальність 10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російського і загального мовознавства Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор
Рудяков Олександр Миколайович,
Таврійський національний університет
імені В.І. Вернадського, завідувач
кафедри російського і загального
мовознавства
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Космеда Тетяна Анатоліївна,
Львівський державний університет
внутрішніх справ, професор
кафедри філософії та політології;
кандидат філологічних наук, доцент
Турута Ірина Іванівна,
Дніпропетровський національний
університет, доцент кафедри
загального і російського мовознавства
Захист відбудеться “21” лютого 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, проспект Гагаріна, 72, корпус 1, факультет української й іноземної філології та мистецтвознавства, ауд. 1306.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розіслано “21” січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.С. Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Еволюція лінгвістичної парадигми прямує від класичного описового мовознавства через структурну лінгвістику до функціональної та когнітивної. За своїми теоретичними основами функціональна лінгвістика пов’язана з функціональним підходом у сучасній теорії наукового пізнання. У теорії і методології лінгвістики функціональний підхід до дослідження мовних фактів отримує особливу актуальність у зв’язку зі зверненням до аналізу комунікативних даних. Лінгвістичний функціоналізм поєднує різні школи і напрямки, він характеризує і когнітивну, і комунікативну парадигму лінгвістичних досліджень, змикається також із прагматикою і з антропоцентрично орієнтованою лінгвістикою.
Функціональна лінгвістика вивчає мову як функціональну систему засобів вираження, яка служить певній меті. Функціональна лінгвістика визначила систематологічний принцип дослідження мови, взаємозв’язок підсистем мови та ізоморфізм й ієрархію структурної організації різних підсистем мови. Найбільш цінним досягненням функціонального підходу визначають адекватне дослідження цілісності мовної системи, аналіз мовних явищ у єдності їх функцій і структурної організації. Функціональний розгляд мови, вивчення її в дії, в умовах реальної комунікації забезпечує обсяг і широту мовного матеріалу, різноманіття і доказовість отриманих результатів.
При підході до аналізу мови як цілеспрямованої системи засобів вираження, яка служить певній меті, велике значення має вивчення семантичної сторони мови. Функціональна семантика як напрямок функціональної лінгвістики знаходиться в стадії розробки різних її аспектів, методологічного апарату. Вивчення широкого кола проблем, пов'язаних з функціональним описом семантичного ярусу російської мови, нових семантичних моделей, створюваних у межах функціонально-комунікативного підходу, повинно будуватися на розгляді мовних одиниць переважно з погляду їх функціональних і ціннісних якостей. Необхідність семантичного опису змістовних одиниць мови диктує активну розробку теорії і методики семантичного аналізу й опису фрагментів словника природної мови та визначає актуальність теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках комплексної програми науково-дослідної роботи кафедри російського і загального мовознавства Таврійського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ ОПИС ЛЕКСИЧНОЇ ГРУПИ “ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ПРОСТІР”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок