Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВІТЛОІНДУКОВАНА ОРІЄНТАЦІЯ РІДКОГО КРИСТАЛУЗ ДОМІШКОЮ ФОТОЧУТЛИВОГО БАРВНИКАНА ПОЛІМЕРНІЙ ПОВЕРХНІ

СВІТЛОІНДУКОВАНА ОРІЄНТАЦІЯ РІДКОГО КРИСТАЛУЗ ДОМІШКОЮ ФОТОЧУТЛИВОГО БАРВНИКАНА ПОЛІМЕРНІЙ ПОВЕРХНІ

Назва:
СВІТЛОІНДУКОВАНА ОРІЄНТАЦІЯ РІДКОГО КРИСТАЛУЗ ДОМІШКОЮ ФОТОЧУТЛИВОГО БАРВНИКАНА ПОЛІМЕРНІЙ ПОВЕРХНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
На правах рукопису
УДК 532.738; 548-14
УСКОВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
СВІТЛОІНДУКОВАНА ОРІЄНТАЦІЯ РІДКОГО КРИСТАЛУ
З ДОМІШКОЮ ФОТОЧУТЛИВОГО БАРВНИКА
НА ПОЛІМЕРНІЙ ПОВЕРХНІ
01.04.15 - фізика молекулярних і рідких кристалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Рєзніков Юрій Олександрович
Інститут фізики НАН України,
завідувач Відділу фізики кристалів
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Погорєлов Валерій Євгенович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри експериментальної фізики
кандидат фізико-математичних наук
Назаренко Василь Генадійович
Інститут Фізики НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна організація: Науковий центр “
Інститут ядерних досліджень” НАН України,
м. Київ, Україна
Захист дисертації відбудеться “ 25 жовтня ” 2001 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України (адреса: 03650, МПС, Київ-39, проспект Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розісланий “ 14 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Іщук В.А.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Фізика рідких кристалів (РК) є однією з головних галузей фізики м’якого тіла. РК являють собою проміжний стан між твердим тілом та ізотропною рідиною, що обумовлює їх унікальні механічні та оптичні властивості.
Одним із найбільш цікавих ефектів, притаманних рідким кристалам, є переорієнтація директора РК під дією зовнішніх електричних, магнітних та світлових полів. Ці ефекти застосовуються у різноманітних приладах для запису, обробки, та збереження оптичної інформації.
Для вивчення та застосування орієнтаційних ефектів зазвичай необхідно мати однорідні монодоменні зразки, які можуть бути створені за допомогою спеціальної механічної або хімічної обробки обмежуючих стінок. Найбільш розповсюджену — планарну орієнтацію РК, при якій директор РК паралельний до обмежуючих поверхонь, отримують натиранням полімерних поверхонь тканиною. Цей метод простий, забезпечує жорстке зчеплення директора РК з поверхнею, але призводить до появи електростатичного заряду та пилу на орієнтуючій поверхні під час її обробки. До того ж, метод не дає можливості ефективно керувати енергією зчеплення.
Нещодавно було запропоновано принципово новий метод орієнтації та переорієнтації РК у комірці за рахунок ефекту наведення анізотропії на поверхні орієнтанту при його опроміненні поляризованим світлом [1,2]. Метод, що базується на ефекті фотоорієнтації РК, не має вад методу натирання поверхні і дозволяє ефективно контролювати параметри зчеплення [3]. Традиційно вісь легкого орієнтування РК з’являється при наведенні та зміні анізотропії орієнтуючої фоточутливої поверхні при опроміненні актинічним світлом. Інший тип фотоорієнтаційного ефекту був винайдений Gibbons et al [4], який спостерігав наведення осі легкого орієнтування на нефоточутливій поверхні в комірці з РК та домішкою азобарвника під дією опромінення лазерним поляризованим світлом. Подальші визначення характеристик цього ефекту, який отримав назву світлоіндукованого зчеплення (light-induced anchoring), та його застосування для запису голографічних ґраток і бінарних зображень, були проведені Voloshchenko et al [5] та Slussarenko et al [6]. Ці роботи показали, що ефект світлоіндукованого зчеплення є унікально ефективним у системі РК із домішкою барвника метиловий червоний (МЧ). Було встановлено, що інтенсивність світла, яка необхідна для орієнтації директора РК у комірці з домішкою барвника, дуже мала (густини енергії порядку 0.1 Дж/см2). Крім того, було запропоновано застосування цього ефекту при виробництві РК дисплеїв.
Таким чином, на початок виконання дисертаційної роботи була усвідомлена цікавість та актуальність ефекту світлоіндукованого зчеплення, але систематичних досліджень його характеристик на цей час проведено ще не було, і механізми ефекту також не були встановлені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СВІТЛОІНДУКОВАНА ОРІЄНТАЦІЯ РІДКОГО КРИСТАЛУЗ ДОМІШКОЮ ФОТОЧУТЛИВОГО БАРВНИКАНА ПОЛІМЕРНІЙ ПОВЕРХНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок