Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТИВУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

МОТИВУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
МОТИВУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
КІНДЕРМАНН ГАЙНДРІХ
УДК 338.658.012.4
МОТИВУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність: 08.06.01. – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства та інвестицій Національного університету “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент
КОЗИК ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри економіки підприємства та інвестицій.
Офіційні опоненти – | доктор економічних наук, професор
БОГИНЯ ДЕМ’ЯН ПЕТРОВИЧ,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
головний науковий співробітник;
кандидат економічних наук, доцент
МИКОЛАЙЧУК ІРИНА ПАВЛІВНА,
Київський економічний інститут менеджменту,
доцент кафедри менеджменту організацій.
Провідна установа – |
Харківський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “16” грудня 2004 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. С.Бандери, 12, 4 корпус, ауд.301-Б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “15” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пащенко І.Н.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап реформування національної економіки України вимагає якісних змін в системі управління. Особливу роль в менеджменті відіграє система мотивування, яку, із врахуванням досвіду розвинутих країн, доцільно орієнтувати на збільшення доходів кращих (результативніших) працівників. Разом з тим, в процесі мотивування можливе зменшення доходів тих працівників, трудова віддача яких менша. Ефективна діяльність працівників вимагає не тільки високої матеріальної винагороди, але і відповідного морального заохочення. Зростаючі обсяги матеріальних і духовних благ суттєво модифікують структуру споживання працівника, що, в свою чергу, повинно відображатися на принципах його мотивування і виробничо-господарської поведінки. Головним завданням менеджера завжди було мотивування персоналу на виконання певного завдання. Вона виступає основним елементом процесу активізації підлеглих працівників.
Проблеми мотивування, як важливого напрямку формування системи управління підприємством, постійно привертають увагу вчених-економістів. Значний вклад у розвиток теорії мотивації персоналу внесли зарубіжні вчені М.Альберт, К.Алдерфер, Р.Барденс, Ф. Беккер, В.Врум, Г.Гант, Ф.Герцберг, Г.Кемпе, Д.Макгрегор, А.Маслоу, М.Мескон, Ф Хедоурі, Р.Штрьобе, Ф.Фрітсроу. Важливими у галузі мотивації персоналу є наукові досягнення провідних українських вчених Д.Богині, П.Беленького, О.Виханського, В.Герасимчука, І.Герчікової, В.Голікова, В.Гончарова, В.Геєця, О.Грішнової, В.Гуменюка, М.Долішнього, А.Калини, М.Козоріз, Г.Калитича, О.Кузьміна, А.Наумова, М.Семикіної, Ф.Хміля, М.Чумаченка та ін. Незважаючи на велику кількість наукових праць та значні досягнення в теорії і практиці мотиваційної діяльності, є низка питань, які залишаються постійним об'єктом дискусій.
Вимагають дослідження і подальшого розвитку підходи до розв'язання завдань мотивування, розробки рекомендацій у сфері залучення працівників до участі в прибутках, індивідуального винагородження, винагородження заслуг та ефективності діяльності на засадах врахування різноманітних мотиваційних факторів, розробки політики винагород тощо. В умовах конкуренції, виходу підприємств на зовнішні ринки, використання мобільних систем менеджменту керівник повинен враховувати інтереси різних груп працівників і цілеспрямовано впливати на ефективність їх роботи. При цьому мотивування є інструментом управління виробничо-господарською діяльністю працівників, важливим аспектом ефективного менеджменту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОТИВУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок